دکتر افشار فتح‌الهی در بازدید از حوزه عملیه امام جعفر صادق‌(ع) قشم مطرح کرد:

نقش موثر و محوری روحانیون در کاهش‌های آسیب‌های اجتماعی جزیره قشم

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: طلاب و اساتید حوزه علمیه امام جعفر صادق‌(ع) با برنامه‌ریزی می توانند نقش بسیار مهم و محوری در حوزه‌های مذهبی، فرهنگی و کاهش‌های آسیب‌های اجتماعی در جزیره قشم ایفا کنند.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، افشار فتح‌الهی در بازدید از حوزه علمیه امام جعفر صادق‌(ع) قشم، با تاکید بر اهمیت نقش‌آفرینی طلاب در حوزه های فرهنگی و اجتماعی، اظهار داشت: بی‌شک اساتید و طلاب حوزه علمیه در راستای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی نقش مهمی برعهده دارند و باید در مسیر اقناع افکار عمومی و هدایت و روشنگری حرکت کنند.

وی ادامه داد: با راه‌اندازی قرارگاه تحول اجتماعی امیرالمومنین‌(ع) در منطقه آزاد قشم، برنامه‌های خوبی جهت تقویت توان مساجد در محله‌های شهرها و روستاهای جزیره قشم پیش‌بینی شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم اظهار کرد: همچنین برنامه‌ریزی‌های خوبی جهت حمایت و کمک به مسائل آموزشی و مهارت‌افزایی روحانیون برای توسعه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی انجام شده که در آینده اجرایی می‌گردد.

به گفته فتح‌الهی؛ سازمان منطقه آزاد قشم از اجرای برنامه‌های مختلف جهت گسترش فعالیت‌های مذهبی، فرهنگی و اجتماعی از سوی حوزه علمیه امام جعفر صادق‌(ع) حمایت می‌کند.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان تصریح کرد: اگر طلبه‌ها و روحانیون نسبت به مسائل امروز اجتماع آگاه باشند، می‌توانند ضمن پاسخگویی به این مشکلات، خود را آماده تاثیرگذاری بیشتر در سطح جامعه نمایند.

براساس این گزارش، حجت الاسلام احسان رحیمی مدیر حوزه علمیه امام جعفر صادق(ع) قشم نیز در این برنامه ضمن ارائه گزارشی پیرامون عملکرد این حوزه علمیه از زمان تشکیل تا امروز، اظهار کرد: از زمان تاسیس این حوزه علمیه در سال‌۱۳۸۶ تاکنون بیش از ۱۶۰طلبه از استان‌های هرمزگان، کرمان، فارس و سیستان و بلوچستان از آن فارغ التحصیل شده‌اند.