رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم اعلام کرد:

هماهنگی قشم و کیش برای پذیرایی از گردشگران جام‌جهانی۲۰۲۲ قطر

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از هماهنگی کامل مناطق آزاد قشم و کیش در راستای استفاده از ظرفیت‌های مشترک برای پذیرایی از گردشگران جام‌جهانی2022 قطر خبر داد.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، افشار فتح‌الهی در دومین کمیته اجرایی جام‌جهانی فوتبال قطر‌۲۰۲۲ در جزیره قشم، گفت: همزمان با تشکیل کمیته در جزیره، یک ستاد نیز در دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی تشکیل شده تا موضوعات جام‌جهانی را در سطح ملی پیگیری کند.

وی تصریح کرد: باید تمام تلاش خود را به‌کار بگیریم تا به بهترین نحو برند جزیره قشم به گردشگران معرفی و در یاد آنان حک شود.

فتح‌الهی با تاکید بر نقش‌آفرینی جدی زنان جزیره قشم در استفاده از فرصت‌ جام‌جهانی، افزود: فرهنگ غنی و دیرینه بانوان قشم، فرصت خوبی است تا اصالت، پویایی و کاردانی زنان ایرانی به دنیا معرفی گردد.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان اظهار کرد: راه‌اندازی خیابانی در قشم با نام «خیابان جام‌جهانی» که در آن فضای متناسب فوتبالی و برگرفته از کشورهای حاضر در جام‌جهانی قطر ایجاد شود، یکی از موضوعاتی است که درحال پیگیری می‌باشد.

بنا بر این گزارش، در دومین کمیته اجرایی جام‌جهانی فوتبال قطر‌۲۰۲۲، روسا و مسئولین این کمیته ضمن ارائه گزارش از روند اجرایی وظایف محوله و بررسی چالش‌ها، از سوی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ماموریت یافتند هرچه سریع‌تر نسبت به برطرف کردن خلاهای موجود اقدام کنند.

همچنین، ارتقای کیفیت خدمات فرودگاهی، حمل‌ونقل، هتلی و بهداشتی و درمانی در کنار تاکید بر آموزش نیروهای بومی در ایجاد ارتباط موثر با گردشگران بین‌المللی، ازجمله مسائلی بود که در این کمیته بررسی شد.

گفتنی است، راه‌اندازی خطوط هوایی و دریایی میان جزایر قشم و کیش به منظور هم‌پوشانی در پذیرایی گردشگران نیز از دیگر موضوعات بررسی شده بود.