سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم در جمع نمایندگان دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی روستاهای بخش حرا جزیره قشم اظهار داشت:

همدلی و همسویی میان مردم و مسئولان جزیره قشم الگویی برای کشور

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم گفت: قشم باید در همدلی و همسویی بین مردم و مسئولان به الگویی برای کشور تبدیل شود.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، افشار فتح‌الهی شامگاه سه‌شنبه (‌۹آذرماه‌۱۴۰۰) در جمع نمایندگان دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی روستاهای بخش حرا جزیره قشم در سالن سخنرانی تماشاگه حرا روستای سهیلی اظهار داشت: ظرفیت منطقه آزاد قشم باید به جهش در حوزه‌های صنعتی، تجاری و گردشگری کمک کند.

وی با اشاره به مشکلاتی نظیر نبود امکانات آب‌رسانی به روستاهای جزیره افزود: وجود مشکلات زیرساختی و کمبود در بدیهیات اولیه زندگی مردم جزیره، ناشی از سوء مدیریت‌های پیشین بوده که با همدلی و همسویی مسئولان و مردم، آماده برداشتن گام بلندی جهت توسعه این منطقه و تبدیل‌شدن به یک الگو برای کشور خواهیم بود.

به گفته فتح‌الهی، برای استفاده از مزایای منطقه آزاد قشم و جبران عقب‌ماندگی‌ها، در دولت مردمی و انقلابی دکتر رئیسی، فرصتی برای تعلل وجود ندارد و باید برای پایان دادن به این کاستی‌ها، اقدامات جهشی صورت گیرد.

 

خودباوری، کلید موفقیت جامعه ما است

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، یادآور شد: به گفته رهبری، جوانان و مردم کشور باید به این باور برسند که ما می‌توانیم و وظیفه ما به‌عنوان کارگزاران نظام تزریق این باور در لایه‌های اجتماع و مردم است.

فتح الهی، مسئله آب را در اولویت حل مشکلات جزیره معرفی کرد و گفت: برای این مشکل به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی‌شده که ظرف یک دوره کوتاه‌مدت مشکل آب جزیره را برای همیشه حل خواهیم کرد.

وی ادامه داد: بعد از حل این مشکلات زیرساختی و بنیادین، می‌توانیم شعار توسعه صنعتی و اقتصادی در این منطقه را تحقق ببخشیم.

این مقام عالی با اشاره به موضوع مسکن جوانان عنوان داشت: مسئله مسکن جوانان از وعده‌های دولت بوده و باید به سرانجام برسد.

وی از نهایی شدن ۳۰درصد تفاهم‌نامه‌های روستایی خبر داد و افزود: ۷۰درصد مابقی این تفاهم‌نامه‌ها تا پایان سال نهایی خواهد شد.

فتح‌الهی همچنین در مورد تامین نیاز سطح جزیره به ایستگاه‌های آتش‌نشانی نیز گفت: همه نقاط جزیره نیاز به ایستگاه آتش‌نشانی دارد تا در کمترین فرصت امکان امدادرسانی وجود داشته باشد.

وی از آمادگی منطقه آزاد قشم برای پشتیبانی از اقدامات نوسازی و بهسازی خدمات گردشگری در روستاها خبر داد و تاکید کرد: اولویت در همه اقدامات با نیروهای بومی جزیره است.

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم در پایان خواستار نوآوری و طراحی ایده‌های خلاقانه در صنعت گردشگری جزیره شد و اذعان داشت: ارتقا کیفیت خدمات، معرفی ظرفیت‌های منطقه در سطح ملی و بین‌المللی و در کنار آن، مدیریت نگهداشت صحیح از منابع و امکانات موجود، خواسته ما از مردم و نمایندگان آنان در راستای کمک به توسعه اقتصادی و همکاری با مسئولان برای رسیدن به جزیره‌ای در شان ساکنان است.

گفتنی است، در این جلسه وحید جابری بخشدار حرا، شیخ محمدصالح امینی رئیس شورای حل اختلاف قشم، شیخ عبدالسلام ملازاده دهیار روستای دوربنی و پوزن نماینده شوراهای اسلامی روستاهای بخش حرا به ارائه سخنانی درخصوص مشکلات و ظرفیت‌های این بخش پرداختند.