پروژه‌های عمرانی و گردشگری قشم در مسیر دستیابی به توسعه پایدار
پروژه‌های عمرانی و گردشگری قشم در مسیر دستیابی به توسعه پایدار

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه بازدیدهای مستمر خود، از چند پروژه و طرح شهری، عمرانی و گردشگری منطقه آزاد قشم بازدید و از نزدیک روند اجرایی و موانع و مسائل آنها را مورد بررسی قرار داد و دستورات لازم را برای تسریع و اصلاح برخی از آنها صادر نمود.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، حمیدرضا مومنی در این بازدیدها که معاون فنی و عمرانی و برخی از مدیران سازمان وی را همراهی می‌کردند، نخست در محل ورودی دو بلوار مشاهیر و هنگام در شهر قشم حضور یافت و درخصوص چشم‌انداز، مبلمان و فضای سبز آنها مواردی را به مسئولان ذیربط یادآور شد.

براساس این گزارش، کمپ‌پارک آفتاب‌۲ ایستگاه بعدی بازدید‌های مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و هیات همراه از پروژه‌ها و طرح‌های عمرانی و گردشگری قشم بود‌.

این کمپ‌پارک در زمینی به مساحت ۶.۵هکتار در ساحل جنوبی قشم در دست احداث است و طول مسیر دسترسی به دریا آن در فاز دو ۴۴۰متر و در صورت ادامه در فاز یک ۴۰۰متر در نظر گرفته شده است.

همچنین متراژ آسفالت لاین اول این کمپ‌پارک ۲۰هزار مترمربع، کفسازی آن ۱۹هزار مترمربع، فضای سبز آن هشت هزار و ۳۰۰مترمربع و فضای بازی کودکان آن یک هزار و ۵۰۰مترمربع پیش‌بینی شده و برای فضاهای خدماتی رستوران‌ها افزون بر دو هزار و ۱۰۰مترمربع و برای غواصی‌ها نیز یک هزار و ۶۰۰مترمربع فضا در این کمپ‌پارک درنظر گرفته شده است.

بنا بر این گزارش، فاز دوم پروژه سایت گردشگری جزایر ناز که تحت پوشش مدیریت امور درگهان سازمان منطقه آزاد است، محل بعدی بازدیدهای حمیدرضا مومنی بود. در این بازدید، جانمایی طرح باند سایت پروازی و جزئیات اجرایی آن به طول یک هزار و ۲۰۰متر مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین، کمپ‌پارک ریگو نیز که تحت پوشش مدیریت امور درگهان سازمان منطقه آزاد قشم است، آخرین ایستگاه بازدیدهای مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم بود که مسائل مربوط به فضای سبز آن شامل کاشت حدود ۷۰اصل درخت و ۱۶اصل نخل خرما به علاوه اصلاح و نصب میله‌های پرچم و نظافت این کمپ‌پارک به اطلاع حمیدرضا مومنی رسانده شد.

گفتنی است، در این بازدیدها نریمان توکلی جویباری مشاور و مدیرحوزه مدیرعامل‌، محرم بهاروند معاون فنی و عمرانی، فرج طهماسبی مدیر امور شهری و روستایی، احمد دیرستانی مدیر املاک و مستغلات، نورالله کرمی سرپرست مدیریت شهرسازی و معماری، تورج امانی مدیر تشریفات و امور نمایشگاه‌ها، حسین مرادی مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم را همراهی کردند.