سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد:

پیگیری حل مشکل آب شرب جزیره قشم از نخستین روز سال‌۱۴۰۱

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم از پیگیری موضوع حل مشکل تامین آب شرب موردنیاز جزیره در دیدار با وزیر نیرو همزمان با نخستین روز از سال‌1401 خبر داد.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، دکتر افشار فتح‌الهی با بیان این مطلب اظهار کرد: حل مشکلات آب در مناطق مختلف جزیره به عنوان یکی از مطالبات دیرینه ساکنان این منطقه، جز اولویت‌های اجرایی سازمان منطقه آزاد قشم در سال جدید می‌باشد.

وی ادامه داد: با دستورات دولت مردمی آیت‌الله رئیسی، برنامه‌ریزی خوبی برای افزایش ظرفیت تولید آب در جزیره قشم و حل مشکل آب آشامیدنی ساکنان نقاط مختلف صورت گرفته است.

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: در سفر امروز (دوشنبه اول فروردین۱۴۰۱) وزیر نیرو به جزیره قشم نیز اعلام شد که با تسریع روند اجرای طرح شبکه آبرسانی شاهد رفع این مسئله در کوتاه ترین زمان ممکن خواهیم بود.

به گفته فتح‌الهی؛ همچنین برای سال جاری، قراردادهای تاسیس آب شیرین‌کن‌های جدید منعقد شده و تا پایان سال آب آشامیدنی سالم و بهداشتی مردم تمام روستاها به ویژه غرب قشم تامین خواهد شد.

وی گفت: تامین آب روستاهای قشم از مهم‌ترین موضوعاتی است که در دولت مردمی آیت‌الله رئیسی پیگیری می‌شود و در سفر رئیس جمهوری به استان هرمزگان نیز تصمیمات خوبی برای اجرا در سال جدید مصوب شده است.

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم در پایان خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته، مردم تمام روستاهای قشم تا پایان سال‌۱۴۰۱ از آب آشامیدنی بهره‌مند می‌شوند.

گفتنی است، همزمان با نخستین روز از سال‌۱۴۰۱، علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو در سفر یک روزه به جزیره قشم، از مجموعه‌های نیروگاهی فعال جزیره بازدید کرد و پس از بررسی میدانی در گفت‌وگو با سرپرست منطقه آزاد قشم، وعده حل این مطالبه قدیمی مردم را داد.