در نشست مشاور رئیس‌جمهور با استاندار خراسان رضوی بررسی شد:

پیگیری موضوعات مربوط به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی استان خراسان رضوی

حمیدرضا مومنی مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در سفر یک روزه خود به مشهد مقدس با محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، بررسی و تصمیم‌گیری درخصوص لایحه تبدیل مناطق ویژه اقتصادی سرخس و دوغارون به منطقه آزاد و همچنین بررسی و تصمیم‌گیری درخصوص مناطق ویژه اقتصادی سبزوار، کاشمر، خواف، قوچان از جمله محورهای مطرح شده در این نشست است.

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ‌ویژه اقتصادی در این نشست به موقعیت استراتژیک دو منطقه ویژه اقتصادی سرخس و دوغارون اشاره کرد و گفت: عزم برنامه هفتم توسعه کشور، عدم افزایش مناطق آزاد است؛ اما با توجه به وجود زیرساخت‌های لازم در منطقه ویژه اقتصادی سرخس و موقعیت بی‌نظیر منطقه ویژه اقتصادی دوغارون و فاصله ۱۳۰کیلومتری این منطقه ویژه اقتصادی با هرات (به عنوان پایتخت اقتصادی افغانستان) موضوعات مرتبط با این مناطق می‌تواند از طریق کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی پیگیری شود.

حمیدرضا مومنی در پایان خاطرنشان کرد: طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی سبزوار در دستورکار جلسه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی قراردارد و بزودی ابلاغ می‌شود.

همچنین، با تاکید محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی، در این نشست مقرر گردید هر چه سریع‌تر سازمان‌های مسئول مناطق ویژه اقتصادی کاشمر، خواف و قوچان به دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی جهت تصویب در هیات وزیران معرفی شوند.

گفتنی است، درخصوص سازمان مسئول منطقه ویژه اقتصادی دوغارون نیز مقرر گردید هفته آتی نشستی با حضور معاون اقتصادی استاندار خراسان رضوی، هیات مدیره سازمان مسئول و مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان خراسان رضوی تشکیل شود.