با حضور دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی انجام گرفت:

کلنگ‌زنی نخستین کارگو هوشمند بخش خصوصی در جزیره کیش

با حضور مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی، آیین کلنگ‌زنی نخستین کارگو هوشمند در زمینی به مساحت 3600مترمربع، با حجم سرمایه‌گذاری 200میلیارد تومان در جزیره کیش برگزار شد.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، آئین کلنگ زنی نخستین کارگو هوشمند کیش با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی صبح شنبه ۱۲ شهریور با حضور سعید محمد مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و مهدی کشاورز رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش برگزار گردید.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این مراسم با بیان این‌که تمام طرح‌های در دست اقدام از حمایت‌های سازمان منطقه آزاد کیش بهره‌مند می‌شوند، بر اهمیت اشتغال‌آفرینی، درآمد‌زایی و دسترسی آسان تجار به کالاهای خود که سبب کاهش قیمت تمام‌شده خواهد شد، تاکید کرد و گفت: این اقدام مهم و ارزشمند به عنوان مزیت رقابتی میان مناطق آزاد داخلی و خارجی مطرح می‌شود.

مهدی کشاورز اظهار داشت: برای تسریع در پیشرفت طرح‌های زیر‌ساختی و عمرانی، سازمان منطقه آزاد کیش از هیچ کمک حمایتی در چارچوب قانون دریغ نخواهد کرد.

لازم به ذکر است، این طرح بر‌اساس برنامه زمان‌بندی شده در بازه‌زمانی ۱۸ماه، اسفندماه‌۱۴۰۲ به بهره‌برداری می‌رسد.

براساس این گزارش، این طرح برای نخستین بار در سطح کشور در کیش رونمایی شد و جایگاه آن در سطح کشور به عنوان کارگو هوشمند یکپارچه مطرح است و در فاز نخست این طرح تعداد ۸۰نفر مشغول به کار خواهند شد.

گفتنی است، دقت نظر و ارتقاء ایمنی بار و همچنین ظرفیت ورودی و خروج به طور متوسط ۵۰۰تن در روز و استفاده از ظرفیت بومیان کیش، از شاخصه‌های بارز این طرح محسوب می‌شود.