کیش؛ میزبان نمایشگاه و همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و توسعه حوزه انرژی‌IFEEX2021
کیش؛ میزبان نمایشگاه و همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و توسعه حوزه انرژی‌IFEEX2021

نمایشگاه و همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری و توسعه حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی تجدیدپذیر در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، با عنوان رویداد‌IFEEX2021 از تاریخ‌3 لغایت 5آبان‌ماه در جزیره کیش برگزار می‌شود.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، این رویداد با هدف کمک به رشد اقتصاد ملی، توجه بیشتر به موضوع دیپلماسی اقتصادی، تقویت پیشران‌های اقتصادی کشور و با محوریت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری‌-صنعتی و ویژه اقتصادی و مشارکت کلیه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، شرکت‌های فعال بخش دولتی و خصوصی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پارک‌های علم و فناوری و صاحب‌نظران اقتصادی برگزار می‌گردد.

تعادل‌بخشی در رابطه بخش انرژی با مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، تسهیل زمینه‌های صادرات انرژی و کالاهای نهایی مرتبط با حوزه نفت و گاز، ایجاد ارزش افزوده و جذابیت‌های لازم برای کلیه ذی‌نفعان این صنعت بزرگ و راهبردی و همچنین افزایش مطلوب برای سرمایه‌گذاران خارجی را می‌توان از دیگر اهداف برگزاری این رویداد نام برد.

این نمایشگاه به منظور لزوم و تطابق فعالیت مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با اهداف کلان و بالادستی و تحقق رویکرد «اقتصاد دریامحور» مورد تایید مقام معظم رهبری و تقویت فعالیت‌های حوزه مهم انرژی، بازشناسی ظرفیت‌های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری، بومی‌سازی و رشد توان داخلی، ارائه توانمندی‌های بازارهای مالی در تامین مالی برای اجرای طرح‌های جدید برگزار می‌شود.

افزایش کارآمدی و بهره‌وری و ایجاد ارزش افزوده در تولیدات حوزه انرژی، تقویت رویکرد صادرات‌محور، تسهیل‌گری در فعالیت‌های مرتبط با انرژی‌های تجدید‌پذیر و تجدید‌ناپذیر، توسعه مبتنی بر الزامات زیست محیطی و تقویت نقش و جایگاه شرکت‌های دانش‌بنیان، از دیگر اهداف و برنامه‌های این رویداد است که به منظور ترسیم راهبردهای نو و فعالیت‌های آتی در این حوزه به آن توجه شده است.

نگاه جامع و کلان همراه با حضور تمامی ذی‌نفعان این زیست‌بوم در سال «‌تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها»، ضرورت مهمی است که برگزارکنندگان رویداد به آن نظر داشته و دستیابی به دستاوردهای قابل توجه در این عرصه راهبردی را انتظار دارند.

گفتنی است، در این رویداد علاوه بر بخش نمایشگاهی، ده‌ها پنل، سخنرانی و نشست علمی و تخصصی نیز برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است، علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت این رویداد تخصصی به نشانی www.IFEEX.ir مراجعه و یا با شماره تلفن ۸۸۱۷۹۷۹۰-۰۲۱ (مجری برگزاری رویداد) تماس حاصل نمایند.