با حضور مدیرعامل منطقه آزاد کیش و رئیس اتحادیه بین‌المللی روسای دانشگاه‌ها صورت گرفت:

گشایش دفتر انجمن بین‌المللی روسای دانشگاه‌های خاورمیانه در کیش

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در مراسم گشایش دفتر‌IAUP‌، زیرساخت‌های کیش را برای برگزاری اجلاس منطقه‌ای اتحادیه روسای دانشگاه‌ها مناسب برشمرد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، غلامحسین مظفری به همراه معاونان و مدیران سازمان متبوع خود، سه‌شنبه (۶اسفندماه) در سالن رازی مرکز همایش‌های بین‌المللی جزیره کیش، با نمایندگان اتحادیه منطقه‌ای‌ IAUP خاورمیانه و آسیای مرکزی دیدار و گفت‌وگو کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اعلام اسامی دانشگاه‌های معتبر کشور در جزیره، ضمن ابراز خرسندی از فراهم شدن فرصت نشست با نمایندگان روسای دانشگاه‌های خاورمیانه گفت: یکی از محورهای اصلی جزیره کیش، توجه به علم و فن‌آوری و دانش‌افزایی بوده که وجود شعب دانشگاه‌های بنام کشور در کنار موسسه علوم و فنون، نقطه قوتی برای دستیابی به اهداف مجموعه سازمان منطقه آزاد کیش است.

غلامحسین مظفری با اشاره به ‌اینکه ۷هزار دانشجو در جزیره کیش مشغول به تحصیل هستند که ۷۰درصد آنها تحصیلات تکمیلی دارند، عنوان کرد: گشایش دفتر‌IAUP در کنار مرکز نوآوری جزیره و دانشگاه‌ها، موجب ارتقاء سطح علمی این منطقه می‌شود.

وی افزود: افتتاح دفتر اتحادیه در جزیره، توقعات برای انجام فعالیت‌های علمی را بالا می‌برد تا به‌ صورت همزمان منادی صلح، عدالت و علم باشد.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت: اطمینان دارم که هدف اصلی این اتحادیه، گسترش مرزهای دانش در منطقه است و با اشاره به زیرساخت‌های مناسب جزیره کیش، برای برگزاری اجلاس منطقه‌ای اتحادیه و همکاری‌ها در این خصوص اعلام آمادگی کرد.

دستیار مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در حوزه علم و فناوری نیز در این نشست ضمن ابراز خوشحالی از حضور کاخا شنگلیا رئیس اتحادیه بین‌المللی روسای دانشگاه‌ها، رئیس دانشگاه کاکاسوس گرجستان، از مدیران و معاونان این سازمان برای حضور در نشست تشکر کرد و گفت: یکی از اهداف راهبردی سازمان منطقه آزاد کیش، توسعه مراکز دانشگاهی، بین‌المللی‌سازی و گسترش روابط دانشگاهی کیش با دیگر دانشگاه‌های جهان است.

داریوش سلیمی همچنین افتتاح این دفتر در جزیره کیش را اتفاقی مثبت برای گسترش هر چه بیشتر تعاملات دانشگاه‌های کیش با جهان برشمرد.

رئیس اتحادیه بین‌المللی روسای دانشگاه‌ها نیز با بیان اینکه سفر به ایران زیبا و جزیره کیش بسیار باعث افتخار است، اظهار کرد: ایران توانمندی‌های علمی و فرهنگی بالا و فراوانی در سطح جهان دارد و ما قدردان این موضوع هستیم.

کاخا شنگلیا افزود: ما بیش از ۹۰۰عضو در ۸۶کشور جهان داریم که روسای بهترین دانشگاه‌های سراسر دنیا هستند و مجموعه این اتحادیه صدای آموزش عالی در جهان است که تحت نظر دبیرخانه سازمان ملل فعالیت می‌کند.

رئیس اتحادیه بین‌المللی روسای دانشگاه‌ها ضمن تشکر از تمامی مسئولان جزیره کیش و دست‌اندرکاران برپایی و حمایت از برگزاری این نشست عنوان کرد: در زمان ریاست من، روابط با ایران گسترش یافت؛ چراکه معتقدم این کشور می‌تواند به ارزش و اعتبار سازمان ما بیفزاید.

کاخا شنگلیا در پایان اظهار داشت: کیش در تاریخچه IAUP ثبت می‌شود و قطعا شایستگی جذب گردشگران و سرمایه‌گذاران زیادی را دارد.‌