آسان‌سازی قوانین، راه به موفقیت رسیدن مناطق آزاد کشور/ حمایت از مقررات ویژه مناطق آزاد در جهت ایجاد اشتغال پایدار

معاون مالیات‌های مستقیم سازمان مالیاتی کشور از مناطق آزاد هفتگانه ایران به عنوان موتور محرک اقتصاد کشور به سمت توسعه پایدار نام برد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، نادر جنتی در جلسه نخستین همایش مالیاتی مناطق آزاد کشور که با حضور حمیدرضا مومنی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در سالن مرکز […]

معاون مالیات‌های مستقیم سازمان مالیاتی کشور از مناطق آزاد هفتگانه ایران به عنوان موتور محرک اقتصاد کشور به سمت توسعه پایدار نام برد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، نادر جنتی در جلسه نخستین همایش مالیاتی مناطق آزاد کشور که با حضور حمیدرضا مومنی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در سالن مرکز رشد برگزار شد، اعلام کرد: برای موفقیت مناطق آزاد کشور در زمینه تولید محصولات صادرات محور، راهی جز آسان‌سازی قوانین و مقررات و حمایت از فعالان اقتصادی نداریم.

وی با اشاره به کارهای بسیار بزرگ انجام شده در مناطق آزاد ازجمله قشم، افزود: دغدغه‌های مالیاتی و عوارض نباید فعالان اقتصادی و واحدهای تولیدی این مناطق را از مسیر تولید باز دارد.

معاون مالیات های مستقیم سازمان مالیاتی کشور اظهار داشت: به هر میزان که محصولات تولیدی ما به خارج از کشور صادر شود، به همان اندازه ارز وارد ایران خواهد شد و قوانین و مقرران باید در حمایت از ارزآوران کشور تهیه و تصویب شود.

وی گفت: وابستگی به نفت، انگیزه تولید و صادرات در کشور را کاهش داده است و امروز وظیفه همه ما باید حول حمایت از قوانین و مقررات ویژه مناطق آزاد با هدف سرعت بخشیدن به تولید و صادرات و ایجاد اشتغال پایدار در این مناطق باشد.

جنتی ادامه داد: سازمان مالیاتی کشور به سهم خود آماده است با ثبات در قوانین و مقررات و کارشناسی دقیق در حوزه‌های مختلف فعالیت‌های تولید و صنعتی در مناطق آزاد کشور، به سرمایه‌گذاران این مناطق کمک کند.

وی از نخستین همایش مالیاتی مناطق آزاد کشور با حضور معاونان، مدیران و کارشناسان حوزه مالیاتی کشور در جزیره قشم به عنوان فرصتی برای آشنایی هرچه بیشتر با مشکلات فعالان اقتصادی این منطقه آزاد نام برد و اظهار امیدواری کرد: با رسیدن به یک جمع‌بندی صحیح بتوانیم به تحقق اهداف ایجاد مناطق آزاد کشور و روند فعالیت سرمایه‌گذاران در این مناطق کمک کنیم.

بنا به این گزارش، نخستین همایش مالیاتی مناطق آزاد کشور با حضور معاونان اقتصادی و مسئولان مرتبط با حوزه مالیات در دبیر خانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، معاونان اقتصادی سازمان‌های مناطق آزاد، معاون مالی و ارزش افزوده سازمان مالیاتی کشور و هفت مدیرکل استان‌های دارای مناطق آزاد کشوراز امروز و به مدت دو روز در سالن مرکز بین‌المللی رشد قشم در حال برگزاری است.