آغاز به کار بیست و دومین جشنواره تابستانی کیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تبدیل این جزیره را به یک برند مطرح گردشگری کشور و منطقه، رونق فضای کسب و کار در این جزیره و تقویت شادی و نشاط ملی را از مهم‌ترین اهداف برگزاری جشنواره تابستانی برشمرد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، مراسم آغاز بیست و دومین جشنواره تابستانی کیش، پنجشنبه ۲۰تیرماه با حضور مدیرعامل، معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد کیش، روسای جوامع هتلداران و بازاریان و صاحبان صنوف، چند تن از بازیگران و چهره‌های مطرح هنری کشور و ساکنان و گردشگران جزیره کیش در سالن خلیج فارس مرکز همایش‌های بین‌المللی کیش برگزار شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این مراسم، توسعه و رونق فضای کسب و کار برای تمامی صنوف جزیره کیش در فصل تابستان را یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد و گفت: جشنواره تابستانی فرصت بسیار مناسبی است تا با ارائه خدمات مطلوب به گردشگران، ضمن جلب اعتماد آنها، جایگاه جزیره کیش را به عنوان انتخاب نخست گردشگران در منطقه و کشور تثبیت کنیم.

غلامحسین مظفری تاکید کرد: ایجاد جاذبه‌های نوین گردشگری، ارائه برنامه‌های خلاقانه و ارائه خدمات منحصربه‌فرد جزیره کیش را از سایر مقاصد گردشگری متمایز کرده و آن را به عنوان یک برند در سطح ملی و منطقه‌ای معرفی می کند که برگزاری باشکوه و پربار جشنواره تابستانی، فرصت بسیار مناسبی برای تحقق این اهداف است.

وی با اشاره به همکاری و همدلی خوب بخش خصوصی با سازمان منطقه آزاد کیش در راستای برگزاری موفق جشنواره تابستانی گفت: از آنجا که تعادل بخشی به فعالیت‌های گردشگری و برگزاری جشنواره‌های متعدد در فصول مختلف سال با هدف افزایش جذب گردشگران در تمامی ماه‌ها، در دستورکار سازمان قرار گرفته است، امسال زمان برگزاری سومین دوره جشنواره فیلم کوتاه موج از زمستان به تابستان تغییر کرد تا حضور چهره‌های سینمایی و هنرمندان عرصه‌های مختلف تئاتر وسینما و موسیقی در کیش جذابیت‌های جشنواره تابستانی را افزایش دهد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با تقدیر از زحمات بنیانگذاران و تمامی کسانی که در دوره‌های قبل برای تداوم برگزاری و اعتبار جشنواره تابستانی تلاش کرده‌اند، تاکید کرد: با توجه به پیشینه غنی فرهنگی مهمان‌نوازی ایرانیان، میزبانی شایسته از گردشگران جزیره کیش وظیفه اخلاقی و دینی ما است و باید بکوشیم تا در کنار تکریم گردشگران با ارائه خدمات مطلوب و استاندارد در تمامی بخش‌ها، گردشگران از سفر به کیش خاطره ماندگار و شیرین داشته باشند.

مظفری همچنین از اعطای یک دستگاه آپارتمان در برج‌های طلایی کیش به ارزش تقریبی یک و نیم میلیارد تومان به عنوان جایزه طلایی جشنواره خبر داد و ابراز امیدواری کرد تلاش دست‌اندرکاران برگزاری جشنواره برای میزبانی شایسته از گردشگران در کنار اعطای جوایز ارزنده، بیست و دومین دوره جشنواره تابستانی کیش را به یکی از بهترین و پربارترین دوره‌های جشنواره مبدل سازد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از تمامی ساکنان جزیره کیش خواست تا در طول برگزاری جشنواره نسبت به حفظ پاکیزگی و نظم فضای شهری، رعایت فرهنگ ترافیکی و ارائه خدمات مناسب در ناوگان حمل و نقل شهری، هتل‌ها، مراکز اقامتی و پذیرایی و مراکز تجاری و گردشگری اهتمام ویژه داشته باشند.

دبیر جشنواره تابستانی کیش نیز در این مراسم با اشاره به اینکه رونق فضای کسب و کار و توسعه اقتصادی کیش در فصول گرم سال مهم‌ترین دلیل برپایی جشنواره تابستانی بوده است، تصریح کرد: برای جذب گردشگر به جزیره کیش در گرمای تابستان باید بکوشیم تا برنامه‌های پربار و جذاب جشنواره تابستانی شوق سفر به کیش را در هموطنان دو چندان کند.

محسن قریب با تاکید بر اینکه با همکاری بخش خصوصی یک میلیارد تومان جوایز نقدی و غیرنقدی ازجمله ۷دستگاه خودروی پژو‌۲۰۶ پلاک تهران، برای جشنواره تابستانی کیش آماده شده است، گفت: با هدف استفاده بهینه از ظرفیت تبلیغاتی رسانه‌ها در جهت معرفی هرچه بهتر جزیره کیش، جنگ‌های شاد شبانه جشنواره تابستانی هر شب به مدت نیم ساعت از رسانه ملی پخش خواهد شد. بیلبوردهای تبلیغاتی جشنواره نیز درسطح شهر و بزرگ راه‌های تهران و مراکز استان‌ها نصب شده و در ۲۰فرودگاه کشور هم برای جذب گردشگران به جشنواره تابستانی تبلیغ خواهد شد.

مدیرعامل موسسه جشنواره‌ها و مناسبت‌های کیش ایجاد فضایی شاد و مفرح با برنامه‌های چون استقبال از گردشگران در پایانه مسافری فرودگاه بین‌المللی کیش، نورافشانی و آتش‌بازی، اجرای برنامه‌های هنری گروه‌های مطرح کشور و موسیقی اقوام در بازارها و مراکز تجاری و برخی اماکن تفریحی و مراسم قرعه‌کشی و کنسرت‌های شاد شبانه با حضور خوانندگان محبوب کشور در تالار شهر را ازجمله برنامه‌های جشنواره تابستانی برشمرد‌.

وی از برگزاری جشنواره ای با نام «کیش در منظر سینمای ایران» در طول جشنواره تابستانی خبر داد و گفت : امسال علاوه بر برگزاری سومین دوره جشنواره فیلم کوتاه موج، میزبان برگزاری اولین دوره جشنواره “کیش در منظر سینمای ایران” هم خواهیم بود که این رویدادهای هنری علاقمندان به حوزه فیلم و سینما، هنرمندان مطرح و چهره‌های سینمایی کشور را برای سفر به کیش ترغیب خواهد کرد.

قریب همچنین از اصحاب رسانه و خبرنگاران خواست تا با پوشش گسترده و مناسب برنامه‌های جشنواره تابستانی در سطح ملی، به برگزاری هرچه با شکوه‌تر این رویداد مهم گردشگری کشور در جزیره کیش کمک کنند.

لازم به ذکر است؛ مراسم افتتاحیه جشنواره تابستانی که شامل بخش های متنوعی ازجمله اجرای موسیقی و استندآپ کمدی بود با نورافشانی در فضای مقابل سالن همایش‌های بین‌المللی به پایان رسید.

همچنین، جشنواره تابستانی کیش تا ۸شهریورماه ادامه خواهد داشت.