آغاز سومین مرحله تور جهانی والیبال ساحلی کاسپین در منطقه آزاد انزلی

به گزارش اخبار آزاد مناطق، سومین مرحله تور جهانی والیبال ساحلی کاسپین در منطقه آزاد انزلی با حضور بیش از ۵۰ورزشکار از ۱۱کشور در در مجموعه ورزشی‌های ساحلی سیروس قایقران منطقه آزاد انزلی آغاز شد و تا ۲۷ مهرماه ادامه دارد. فریدون الهامی مسئول کمیته والیبال ساحلی کشور در حاشیه این مسابقات با اشاره به […]

به گزارش اخبار آزاد مناطق، سومین مرحله تور جهانی والیبال ساحلی کاسپین در منطقه آزاد انزلی با حضور بیش از ۵۰ورزشکار از ۱۱کشور در در مجموعه ورزشی‌های ساحلی سیروس قایقران منطقه آزاد انزلی آغاز شد و تا ۲۷ مهرماه ادامه دارد.

فریدون الهامی مسئول کمیته والیبال ساحلی کشور در حاشیه این مسابقات با اشاره به اینکه در تور جهانی تک ستاره والیبال ساحلی، کشورهای اسلوونی، سوئد، نروژ، چک، ایتالیا، مالزی، عمان، تایلند، لهستان، روسیه، قزاقستان و ایران حضور دارند، خاطرنشان کرد: از ایران ۸تیم در این تور حضور دارند و کشور‌های قزاقستان، چک، تایلند و عمان نیز با دو تیم شرکت کرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه این تور از سطح بسیار بالایی برخوردار است، تصریح کرد: این مسابقات دارای امتیازات ویژه‌ای است که برای حضور ورزشکاران برتر در المپیک محاسبه می‌شود و هر تیمی که بتواند در این تور بیشترین امتیاز کسب کند از شانس بیشتری برای حضور در المپیک برخوردار است و داورانی که در این مسابقات سوت می‌زنند نیز شانس قضاوت در بازی‌های جهانی را می‌توانند پیدا کنند.

الهامی با بیان اینکه این تور در دو جدول اصلی و مقدماتی در حال برگزاری است، افزود: ۱۳تیم در دور مقدماتی تورجهانی والیبال ساحلی کاسپین کاپ منطقه آزاد انزلی با هم رقابت می‌کنند که ۶تیم صعودکننده در این دور به همراه ۱۰تیم که در جدول اصلی قرار دارند به مصاف هم می‌روند.

گفتنی است در دور اول تور جهانی والیبال ساحلی تیم جوانان ایران-قزاقستان۴، ایران۹-روسیه/ ایران۱۰-چک/ نروژ‌-‌اسلوونی۲ و نوجوانان ایران‌-‌ایران۸ با هم رقابت کردند و تیم‌های جمهوری چک ، قزاقستان‌۳، تایلند‌۱ و ۳، روسیه و ایران با ترکیب شوشتری و نیکفر به جدول اصلی صعود کردند.