آغاز عملیات اجرایی احداث اسکله رو-رو در مجتمع بندری کاسپین با حضور مشاور رئیس‌جمهور

با حضور مرتضی بانک مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد، رئیس و اعضای فراکسیون مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی، رضا مسرور مدیرعامل سازمان، مدیران کشوری و استانی، عملیات اجرایی احداث اسکله کشتی‌های رو-رو در مجتمع بندری کاسپین آغاز شد؛ بلوار دسترسی محدوده بندری منطقه مورد بهره‌برداری قرار گرفت و دو واحد تولیدی بخش خصوصی […]

با حضور مرتضی بانک مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد، رئیس و اعضای فراکسیون مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی، رضا مسرور مدیرعامل سازمان، مدیران کشوری و استانی، عملیات اجرایی احداث اسکله کشتی‌های رو-رو در مجتمع بندری کاسپین آغاز شد؛ بلوار دسترسی محدوده بندری منطقه مورد بهره‌برداری قرار گرفت و دو واحد تولیدی بخش خصوصی نیز در منطقه آزاد انزلی شروع به کار کرد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، اسکله کشتی‌های رو-رو در ضلع غربی مجتمع بندری کاسپین و در جوار اسکله شماره یک به منظور پهلوگیری این گونه کشتی ساخته می‌شود؛ اسکله‌ای که قابلیت خدمات‌دهی به تمامی کشتی‌های رو-رو در حال تردد در دریای خزر را دارا می‌باشد و با عنایت به اتصال این بندر به مسیر ریلی کشور، بر قدرت و سرعت ترانزیت بین‌المللی کشور با توجه به امکان تردد مستقیم کامیون به داخل چنین کشتی‌هایی، افزوده می‌شود.

برآورد هزینه احداث اسکله رو-رو مجتمع بندری کاسپین در حدود ۱۲۰میلیارد ریال خواهد بود و این در حالی است که با اسکله جانبی، استحصال اراضی و فضای پسکرانه، هزینه آن به حدود ۴۰۰میلیارد ریال افزایش می‌یابد.

از سوی دیگر بلوار دسترسی ۳۰متری محدوده پسکرانه مجتمع بندری کاسپین نیز به صورت رسمی زیر بار ترافیک رفت. این پروژه زیرساختی که با هزینه حدود ۶۰میلیارد ریالی سازمان منطقه آزاد انزلی ظرف حدود ۲سال ساخته شد، به منظور اتصال پسکرانه محدوده بندری و ایجاد این بخش از منطقه به فاز تجارت و گردشگری منطقه ساخته شده تا دو فاز بندری و تجاری-گردشگری منطقه به صورت یکپارچه به یکدیگر متصل باشند.

بنا بر این گزارش، بعد از بازدید مسئولین ارشد دولتی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی از واحد تولیدی کارآفرین و صادرکننده نمونه پوشاک کشور در این منطقه، دو واحد تولیدی نیز در شهرک صنعتی ناحیه دو منطقه آزاد انزلی به صورت رسمی وارد چرخه تولید شد.

شرکت ویسنا که تولیدکننده محصولات الکترونیک، چراغ‌های سنسوردار سقفی و دیواری، پروژکتور، انواع و اقسام چراغ‌های‌‌LED است و به عنوان تنها واحد تولیدی این محصولات در کشور با سرمایه‌گذاری ۵۰میلیارد ریالی زمینه اشتغال ۳۵نفر را به صورت مستقیم ایجاد کرده است.

بنا به این گزارش، شرکت پرین پوشاک کاسپین دومین واحد تولیدی است که با حضور مسئولین در این منطقه رسما در مدار تولید قرار گرفت. این شرکت که انواع لباس بانوان را تولید می‌کند با میزان سرمایه‌گذاری۲۰میلیارد ریالی موجبات اشتغال‌زایی مستقیم ۴۲نفر را پدید آورد.

گفتنی است؛ در سفر مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد، رئیس و اعضای فراکسیون مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی، موج‌شکن‌های مجتمع بندری کاسپین، اسکله مارینا و تأسیسات مخازن سوخت و سیلوی این بندر مورد بازدید قرار گرفت و در حوزه زیرساخت‌های گردشگری منطقه آزاد انزلی، نیز مجموعه آکواریوم که با سرمایه‌گذاری خارجی احداث شده و مرکز تفریحات منطقه مورد توجه بازدید‌کنندگان قرار گرفت.