در بازدید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تاکید شد:

آماده‌سازی سایت‌های گردشگری قشم جهت میزبانی گردشگران

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه برنامه بازدیدهای هفتگی خود، از روند اجرای چند طرح عمرانی و گردشگری بازدید کرد و بر سرعت بخشیدن تکمیل این طرح‌ها تاکید نمود.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، حمیدرضا مومنی به همراه جمعی از معاونان و مدیران این سازمان در بازدید برخی پروژه‌های عمرانی و گردشگری جزیره، دستورات لازم برای آماده‌سازی سریع‌تر این طرح‌ها را صادر کرد.

بازدید از مراحل ساخت و آماده‌سازی فاز دوم کمپ پارک ساحلی آفتاب قشم، نخستین مرحله از این دیدارها بود.

فاز دوم کمپ پارک ساحلی آفتاب در مسیر ساحل جنوبی شهر قشم با اعتباری حدود ۱۰۰میلیارد ریال در فضایی به وسعت‌ ۶هکتار در حال اجراست و تا پایان امسال مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، بخشی از فضای این کمپ با هدف افزایش رفاه عمومی و روحیه نشاط اجتماعی به فضای ورزشی اختصاص خواهد یافت.

ایجاد پارکینگی با ظرفیت ۲۰۰خودرو و محوطه پارکینگ مخصوص قایق‌های تفریحی نیز از مزایای دیگر فاز دوم این کمپ پارک ساحلی است.

بازدید از طرح ساماندهی آبکناری جزایر ناز‌، دومین مقصد بازدیدهای حمیدرضا مومنی و تیم همراه بود.

جزایر ناز یکی از جاذبه‌های گردشگری جزیره قشم است که ویژگی مهم این سایت، شرایط جزر و مد آب دریا (پس روی و پیش روی) آن می‌باشد. با اجرای طرح آبکناری در محدوده جزایر ناز، گردشگران با آسودگی خاطر می‌توانند از مناظر بکر طبیعی این منطقه با انجام ورزش‌های دریایی و هوایی نیز استفاده کنند.

طراحی آبکناری جزیره ناز برای ساماندهی و افزایش امنیت این محوطه گردشگری و با هدف ایجاد توسعه پایدار با استفاده از مصالح بومی قابل بازیافت و کمترین دخالت در طبیعت بکر جزیره قشم در دستورکار قرار گرفته است.

برای رفاه بیشتر گردشگران در این محوطه امکاناتی همچون مسجد، غرفه‌های صنایع دستی، پارکینگ، فضاهای نگهبانی و خدماتی، دوش‌های صحرایی، سرویس‌های بهداشتی، ایستگاه هلال احمر و… طراحی شده که قرار است تا پایان سال جاری مراحل اجرای آن به پایان رسیده و آماده بهره‌برداری شود.

همچنین یک مسیر ورودی و یک مسیر خروجی در این سایت تفریحی با هدف بالا بردن امنیت و کنترل بهینه سایت و عدم پراکندگی‌ها نیز طراحی شده است.

آخرین بخش از بازدیدهای رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به همراه جمعی از معاونان و مدیران این سازمان، بازدید از مراحل و طرح‌های پیش‌بینی شده برای ساماندهی اسکله کندالو بود.

اسکله کندالو، به واسطه امکان تردد قایق‌ها به جزیره هنگام و همچنین آکواریوم طبیعی با وجود دولفین‌های زیبا، به یکی از گردشگرپذیرترین نقاط جزیره قشم تبدیل شده است و طرح ساماندهی این اسکله، به آسایش بیشتر گردشگران در این سایت کمک خواهد کرد.

گفتنی است، توسعه عمرانی و اجرای پروژه‌های زیربنایی با هدف توسعه متوازن و پایدار در سراسر جزیره قشم یکی از مهم‌ترین برنامه‌های حمیدرضا مومنی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از آغاز دوره مسئولیتش در قشم از اواخر سال‌۱۳۹۳ تاکنون بوده و طی این سال‌ها، طرح‌های مهم گردشگری با سرعت قابل قبولی در این جزیره مراحل اجرایی خود را طی کرده است.