مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی‌(ره) خبر داد:

آمادگی فرودگاه امام خمینی(ره) برای پذیرش پروازهای اربعین

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی‌(ره) از آمادگی کامل فرودگاه امام(ره) برای پذیرش پروازهای اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، علی رستمی در تشریح آخرین وضعیت پهنه هوانوردی این مجموعه گفت: با بهره‌برداری از ترمینال سلام ظرفیت اعزام و پذیرش مسافر در شهر فرودگاهی امام خمینی‌(ره) تا ٨٠درصد در کلاس‌A افزایش پیدا کرد و این مسئله موجب شد تا برقراری پروازهای داخلی با هدف تکمیل شبکه پروازی فرودگاه امام‌(ره) و ارائه خدمات فرودگاهی به ساکنان استان‌ها و شهرهای اطراف تهران در دستورکار مجموعه قرار گیرد.

وی بیان داشت: در همین راستا پرواز تهران به کیش به عنوان نخستین پرواز داخلی فرودگاه امام‌(ره) توسط هواپیمایی کیش ایر انجام شد و به زودی مسیر پروازی مشهد-‌فرودگاه امام‌(ره) -تاجیکستان راه‌اندازی می‌شود و پروازها به مقصد کیش نیز به صورت برنامه‌ای انجام خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون ٣۵شرکت هواپیمایی به صورت دائم در فرودگاه امام‌(ره) فعالیت می‌کنند، افزود: این آمار در زمان‌های خاص مانند نوروز به ۵٠شرکت نیز می‌رسد و در حال حاضر از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی‌(ره) به ۶٠نقطه در جهان پروازهای برنامه‌ای انجام می‌شود و سال گذشته میزان اعزام و پذیرش مسافر در این فرودگاه به هفت و نیم میلیون نفر و میزان جابجایی بار به ٧٠هزار تن رسید.

رئیس هیات مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی‌(ره) در خصوص تقاضا برای برقراری پروازهای داخلی از فرودگاه امام‌(ره) گفت: درخواست‌های زیادی از شرکت‌های هواپیمایی و کشورهای منطقه برای برقراری این پروازها دریافت کرده‌ایم و این مسئله می‌تواند موجب رونق صنعت هوایی داخلی و صنعت گردشگری در کشورمان شده و به توسعه اقتصادی کشور نیز کمک کند.

رستمی در خصوص پروازهای حج و اربعین گفت‌: بهره‌برداری از ترمینال سلام و انجام پروازهای حج از این ترمینال موجب شد تا رضایت زائران سرزمین وحی از خدمات فرودگاهی نسبت به سال گذشته افزایش یابد و درخصوص پروازهای اربعین نیز آمادگی داریم تا به هر میزان که شرکت‌های هواپیمایی درخواست داشته باشند، تسهیلات لازم را برای انجام این پروازها در اختیارشان قرار دهیم.

وی با اشاره به پیشرفت‌های این مجموعه در دوران تحریم‌ها بیان داشت: ترمینال سلام در اوج تحریم‌ها با تکیه بر توانایی متخصصان و نیروی کار داخلی احداث گردید و بسیاری از تجهیزات به کار رفته در این ترمینال مدرن نیز در داخل کشور تولید شد، بنابراین تحریم‌ها تاثیری در پیشرفت و توسعه مجموعه شهر فرودگاهی نداشته است.

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی‌(ره) با اشاره به راه‌اندازی مرکز کنترل عملیات فرودگاهی‌AOCC گفت: کلیه خدمات فرودگاهی در این مرکز رصد شده و در صورت بروز کوچکترین مشکلی در عملیات اعزام و پذیرش مسافران، این مرکز برای رفع آن اقدام خواهد کرد و فعالیت این مرکز به بهبود کیفیت خدمات منجر خواهد شد.