از سوی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش انجام شد:

ابلاغ طرح مقاوم‌سازی و مرمت کاخ مرجان و کیش الیت

با دستور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، طرح مقاوم‌سازی و مرمت کاخ مرجان و کیش الیت که یکی از مجموعه‌های آثار تاریخی در جزیره کیش است به مسئولین مربوطه ابلاغ شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، معاونین، مدیران و روسای ادارات این سازمان و مدیران عامل شرکت‌های تابعه و جمعی از مسئولین ادارات و نهادهای جزیره کیش، در بازدید دوره‌ای هر هفته، چهارشنبه ۳۰بهمن‌ماه از پروژه‌های هتل گراند، کاخ مرجان، کیش الیت، اداره امور دریایی، هلال احمر، هتل فارابی و مسجد امیر، طرح مقاوم‌سازی و مرمت کاخ مرجان و کیش الیت ابلاغ شد.

در این بازدید غلامحسین مظفری با بیان اینکه بعد از شناسایی پیمانکار مجموعه کاخ مرجان که مورد تایید سازمان میراث فرهنگی باشد، فروش اسناد مناقصه مقاوم‌سازی و مرمت این مجموعه آغاز خواهد شد، اظهار داشت: بعد از مقاوم‌سازی و مرمت کاخ مرجان، این مجموعه با کاربری فرهنگی و اقتصادی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

همچنین مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در بازدید از مجموعه کیش الیت ضمن ابلاغ مرمت این مجموعه به مسئولین مربوطه، بر اهمیت توسعه گردشگری جزیره کیش اشاره داشت و افزود: پروژه کیش الیت از فضای بسیار مناسبی برای جذب گردشگری برخوردار است و با محقق شدن این مهم، می‌توانیم برای این مجموعه کاربری‌های مناسب را در حوزه گردشگری تعریف کنیم.

گفتنی است، با حضور پروفسور قدرتی در جزیره کیش به همراه سه تیم کاری، طی بازدید از سازه مجموعه کاخ مرجان، آزمایش‌هایی در خصوص بتن و مقاوم‌سازی این مجموعه انجام شده است.