وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد:

اتصال راه‌آهن چابهار-‌زاهدان و زاهدان-‌بیرجند در اولویت وزارت راه

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در احداث کریدور شمال به جنوب دچار عقب‌ماندگی‌هایی هستیم گفت: اتصال راه‌آهن چابهار-‌زاهدان و زاهدان-‌بیرجند در اولویت وزارت راه قرار دارد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، محمد اسلامی در جمع خبرنگاران افزود: خراسان جنوبی ظرفیتی ارزشمند است که می‌تواند نقش خوبی در اقتصاد ایجاد کند.

وی گفت: اتصال راه‌آهن چابهار-‌زاهدان و راه‌آهن و زاهدان-‌بیرجند در اولویت وزارت راه قرار دارد و محور ترانزیتی شمال-‌جنوب مورد علاقه تمام کشورها است.

 

در احداث کریدور شمال-‌جنوب دچار عقب ماندگی‌هایی هستیم

وی با بیان اینکه در احداث کریدور شمال-‌جنوب دچار عقب ماندگی‌هایی هستیم، افزود: گسترش ظرفیت حمل و نقل جاده‌ای در اولویت دوم وزارت راه است.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: محورهای فرودگاهی در اولویت سوم است و افزایش پروازها در فرودگاه بیرجند مورد نیاز است که در این راستا جاذبه‌های فراوان برای زیرساخت های فرودگاهی باید فراهم شود.

 

توسعه محور شرق کشور در اولویت دولت است

اسلامی ادامه داد: در استان خراسان جنوبی پروژه‌های بازآفرینی شهری به بهره‌برداری می‌رسد و توسعه محور شرق کشور در اولویت است.

وی با تاکید بر اینکه جاذبه‌های بیشتری برای توسعه زیرساخت‌ها ایجاد شود، خاطرنشان کرد: خراسان جنوبی جز استان‌های خوب در تولید مسکن بوده و جزء استان‌های پیشتاز است که امروز جشن اختتامیه مسکن مهر خراسان جنوبی را شاهد هستیم.

وزیر راه و شهرسازی افزود: امیدواریم با پروژه‌های جدیدی که آغاز می‌شود مردم خراسان جنوبی کم دغدغه‌ترین مردم باشند.

 

راه‌آهن فردوس به شبکه سراسری متصل می‌شود

اسلامی با بیان اینکه راه‌آهن فردوس به شبکه سراسری متصل می‌شود، گفت: پروژهای دیگر نیز در دست اجرا است و باید به پروژه راه‌آهن سرعت بیشتری بخشیم.

وی افزود: مهم احداث فرودگاه نیست، بلکه مهم ظرفیت‌هاست که باید به وجود آید و بهره‌برداری از فرودگاه باید اقتصادی شود.

 

وزارت راه بحث حمل و نقل ترکیبی را دنبال می‌کند

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: وزارت راه بحث حمل و نقل ترکیبی را دنبال می‌کند، هم در بنادر، هم در راه‌آهن و هم در فرودگاه‌ها جاذبه‌هایی برای توسعه باید ایجاد شود.

اسلامی گفت: خراسان جنوبی استان دانشگاهی است و صادرات استان تنها زرشک و زعفران و عناب نیست بلکه معلمان آن در شهرت قرار دارد.