اتصال روسیه به آب‌های آزاد، با بهره‌گیری از ظرفیت‌های منطقه آزاد چابهار

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در پانزدهمین اجلاس کمیسیون همکاری‌های اقتصادی و تجاری جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه بیان کرد: ما همیشه به دنبال کوتاه کردن مسیر و هزینه حمل و نقل هستیم.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، عبدالرحیم کردی افزود: معتقدیم که مسیر چابهار-انزلی-آستراخان یک مسیر مطمئن، ارزان و سریع برای مبادلات بین طرفین تجاری (ایران و روسیه) است.

وی تاکید کرد: خوشبخانه زیرساخت‌های حمل و نقل در چابهار به خوبی فراهم شده است.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: با تمرکز بر صنایع سنگین مثل پتروشیمی و فولاد و مزیت نسبی خوب در حوزه شیلات و مواد غذایی، فرصت بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری کشورهای همسایه و کشورهایی که همکاری‌های مشترکی مناسبی ازجمله روسیه داریم، است.

کردی ادامه داد: زیرساخت‌های استقرار صنعت نیز در چابهار به خوبی فراهم شده است و ۳۰۰۰شرکت در این منطقه ثبت شده است که از این تعداد، ۳۳۰شرکت خارجی می‌باشند.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در پایان گفت: ضمن استقبال از سرمایه‌گذاری‌های متناسب با رویکرد منطقه آزاد چابهار، براساس توافقنامه‌ای که در زمینه توسعه حمل و نقل و ترانزیت بین مناطق آزاد چابهار و انزلی و منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستراخان به امضا خواهد رسید، زمینه تسهیل تجارت و کاهش هزینه‌ها را از طریق این سه منطقه بیشتر فراهم خواهیم کرد.

گفتنی است، فردا سه‌شنبه (۲۸خردادماه) توافقنامه همکاری سازمان‌های مناطق آزاد انزلی و چابهار با سازمان منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستراخان در شهر اصفهان به امضای طرفین خواهد رسید.