اتصال هوایی و زمینی ارس به ترکیه

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در مذاکره با آژانس توسعه آناتولی شمال شرقی ترکیه در تبریز، گفت: با احداث فرودگاه و خط آهن جلفا-چشمه‌ثریا-‌ترکیه، روابط تجاری منطقه آزاد ارس با ترکیه افزایش می‌یابد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، محسن نریمان در این جلسه با اشاره به برنامه‌های جدی ارس برای افزایش روابط با کشورهای دوست […]

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در مذاکره با آژانس توسعه آناتولی شمال شرقی ترکیه در تبریز، گفت: با احداث فرودگاه و خط آهن جلفا-چشمه‌ثریا-‌ترکیه، روابط تجاری منطقه آزاد ارس با ترکیه افزایش می‌یابد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، محسن نریمان در این جلسه با اشاره به برنامه‌های جدی ارس برای افزایش روابط با کشورهای دوست و همسایه، گفت: اقدامات لازم از جمله تقویت و احداث راه‌های زمینی و هوایی برای توسعه همکاری‌های اقتصادی با ترکیه درحال انجام است.

وی با اشاره به برنامه‌های زیربنایی منطقه آزاد ارس در حوزه تزانزیت، گفت: با همکاری وزارت راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران و مناطق آزاد ارس و ماکو، مطالعات خط‌آهن جلفا‌-چشمه‌ثریا‌-‌ترکیه در حال اجرا است.

نریمان با اشاره به ظرفیت‌های ارس در زمینه سرمایه‌گذاری شرکت‌های ترک، خاطرنشان کرد: مزیت‌های قانونی و مشوق‌های ارائه شده در منطقه آزاد ارس موجب فعالیت سرمایه‌گذارانی از کشورهای آذربایجان، ارمنستان و ترکیه در ایران شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه طرح توجیهی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ارس برای ارائه به فعالان اقتصادی ترکیه آماده شده است، اظهار داشت: ما با آغوش باز آماده تعریف فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری و بررسی در کارگروه‌های مشترک اقتصادی هستیم.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد ارس اضافه کرد: وضعیت صنعتی و تجاری و موقعیت استراتژیک جغرافیایی ارس به اهداف کوداکا نزدیک است و می‌توانیم همکاری‌های مشترک تجاری و صنعتی را در برنامه کاری دو سازمان قرار دهیم.

او تاکید کرد: جاذبه‌های گردشگری ارس زمینه خوبی برای جذب سرمایه‌گذاران صنعت توریسم ایجاد کرده است.

نریمان همچنین در این نشست با اشاره به اهداف مشترک ایران و ترکیه در حوزه اقتصاد، گفت: هر دو کشور ترکیه و ایران سیبل حملات آمریکا در موضوع تحریم‌ها شده‌اند و برای مقابله با این تحریم‌ها باید همکاری بیشتری با هم داشته باشیم.

مسئول هیات آژانس توسعه آناتولی شمال شرقی ترکیه (‌کوداکا‌) نیز هدف از سفر را استفاده از پتانسیل‌های مشترک اقتصادی دو کشور دانست و آمادگی این هیات را برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های معدن، بهداشت و درمان اعلام کرد.

گفتنی است هیات آژانس توسعه آناتولی شمال شرقی ترکیه (کوداکا) با حضور در دفتر تبریز سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس با رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس دیدار کردند.