مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی‌(ره) خبر داد:

اجاره زمین جهت استخراج ارزهای دیجیتال در منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام(ره)

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی‌(ره) از صدور مجوز واگذاری ٤٠هکتار از اراضی منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی به سرمایه‌گذاران خبر داد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، محمدمهدی کربلایی گفت: در راستای طرح جامع توسعه شهر فرودگاهی امام خمینی‌(ره) و براساس مصوبه هیات مدیره این مجموعه، مجوز واگذاری ۴٠هکتار از اراضی منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی به سرمایه‌گذاران به دفتر مناطق آزاد و ویژه این مجموعه ابلاغ شد و سرمایه‌گذاران پروژه‌های تولیدی و لجستیکی می‌توانند برای کسب اطلاعات مورد نیاز، به دفتر امور مناطق آزاد و ویژه شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی‌(ره) مراجعه کنند.

وی ادامه داد: در سالی که گذشت، تاکنون ٢٠شرکت در حوزه بازرگانی ثبت شرکت کردند و ۴٠شرکت متقاضی دیگر در حال ارائه مدارک جهت ثبت در این منطقه هستند.

کربلایی با اشاره به اهداف ترسیم شده برای شهر فرودگاهی امام خمینی‌(ره) جهت تبدیل شدن به قطب اول بار در منطقه بیان داشت: با توجه به ظرفیت حمل و نقل ترکیبی در شهر فرودگاهی، لجستیک به عنوان محور توسعه این مجموعه در نظر گرفته شده و در این حوزه ۴تفاهم‌نامه با شرکت‌های حوزه واردات و صادرات منعقد شده است.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) اضافه کرد: در راستای اهداف توسعه پایدار، این مجموعه مشغول واگذاری زمین جهت ایجاد انرژی‌های تجدیدپذیر و استخراج ارز‌های دیجیتال در منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی هستیم.