معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند تاکید کرد:

اجرای برنامه‌های فرهنگی بلندمدت در منطقه آزاد اروند

در دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان با معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند، بر اجرای فعالیت‌های فرهنگی بلندمدت تاکید شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان با گزارشی از وضعیت کتابخانه‌های عمومی استان به نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی اشاره کرد و گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی سیره و سبک ائمه معصومین به ویژه امام رضا‌(ع) را در جامعه بسترسازی می‌کند.

منصور کوهی‌رستمی افزود: در طول سال‌های اخیر نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور متولی بخش کتابخوانی جشنواره رضوی است که خوشبختانه در سال گذشته استقبال و مشارکت مردم در این بخش قابل توجه بود.

رستمی گفت: توجه مردم به سبک زندگی اسلامی در نهمین جشنواره رضوی نیازمند مشارکت فعال دستگاه‌های فرهنگی است و مطمئنا منطقه آزاد اروند می‌تواند سهم بسزایی در ترویج این الگوی ناب داشته باشد.

وی افزود: توسعه و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و مطالعه کتاب‌های مرتبط با سیره‌ پاک ائمه‌ معصومین علیهم‌السلام به‌ویژه حضرت امام رضا(ع)‌، حضرت معصومه(س)‌، حضرت احمدبن موسی(ع) و سیره حضرت ابن‌الرضا امام جواد(ع) زمینه رشد فکری و فرهنگی و کاهش آسیب‌های اجتماعی جامعه را در پی خواهد داشت.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند با ابراز امیدواری از فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی، به نقش مهم آن در توسعه فکری و اجتماعی اشاره کرد و گفت: کتابخانه‌های عمومی به‌عنوان بال‌های پیشرفت جامعه به شمار می‌رود و هر جامعه‌ای که به حوزه مطالعه و دانستن بیشتر توجه کند، قطعا در مسیر توسعه قرار می‌گیرد.

قدرت‌الله طمیمیان به نقش و مسئولیت سازمان منطقه آزاد اروند اشاره کرد و افزود: با توجه به مسئولیت‌های اجتماعی منطقه آزاد اروند در برنامه‌های فرهنگی، آمادگی همکاری با همه سازمان‌ها به ویژه کتابخانه‌های عمومی وجود دارد و می‌طلبد برنامه‌ریزی جدی و بلند‌مدتی برای فعالیت‌های کتاب‌محور صورت پذیرد.

طمیمیان با اشاره به برگزاری جشنواره رضوی در استان گفت: ترویج رفتار‌های خوب و معرفی الگوهای مناسب به ویژه در کودکان و نوجوانان باعث سلامت جامعه و سرعت‌بخشی به توسعه‌های همه‌جانبه می‌شود و از این رو منطقه آزاد اروند در این زمینه با کتابخانه‌های عمومی به مانند دوره‌های قبل همکاری خواهد کرد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به همکاری‌های شکل گرفته فی مابین منطقه آزاد و ادارات کتابخانه‌های عمومی شهرستان های آبادان و خرمشهر افزود: مبلغ ۱میلیارد و ۴۰۰هزار ریال برای تعمیر و تجهیز کتابخانه‌های عمومی در سال گذشته اختصاص داده شد و برای ساخت و بهره‌برداری از کتابخانه مینوشهر نیز در حال اقدام هستیم تا فرآیند ساخت این کتابخانه در سال جاری نیز صورت بپذیرد.