در نشست رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی با دکتر مظفری مطرح شد:

احتمال برگزاری مسابقات بانوان کشورهای اسلامی در کیش

سازمان منطقه آزاد کیش پیشنهاد فدراسیون نجات غریق و غواصی مبنی بر برگزاری مسابقات غواصی بانوان کشورهای اسلامی در کیش را بررسی می‌کند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، ایلخان نوری رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی کشورمان و سیدمحمد مجابی عضو هیات رئیسه این فدراسیون در دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش‌، پیشنهاد میزبانی جزیره کیش از مسابقات غواصی بانوان کشورهای اسلامی را مطرح کردند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این نشست گفت: سیاست کلی ما در کیش این است که با همکاری سرمایه‌گذاران و استفاده بهینه از امکانات، ظرفیت‌ها و مواهب خدادادی جزیره کیش، برای توسعه همه‌جانبه این منطقه تلاش کنیم.

دکتر مظفری افزود: در بحث‌های کلان ورزشی راهبرد ما این است که با ایجاد یک مجموعه ورزشی مجهز و شایسته جزیره کیش، امکانات مناسبی را برای کشور مهیا کنیم تا مسابقات ملی و بین‌المللی در این جزیره مرجانی برگزار شود و در این روند، ورزش‌های دریایی، ساحلی و آبی از اولویت‌های ما محسوب می‌شوند.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات غواصی ارتش‌های جهان که امسال در جزیره بر پا شد، اظهار کرد: ما در حوزه ورزش‌های دریایی موقعیت بی‌بدیلی داریم و باید پیشنهاد فدراسیون نجات غریق و غواصی مبنی بر برگزاری مسابقات غواصی بانوان کشورهای اسلامی در جزیره را به صورت جدی مورد بررسی قرار دهیم و این موضوع را عملیاتی کنیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه موضوع تفاهم‌نامه معرفی کیش به عنوان پایگاه غواصی باید در قالب برنامه اجرایی تدوین و تنظیم شود؛ به سفر رئیس فدراسیون جهانی به ایران در آینده نزدیک اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه ما برای انعقاد قرارداد آمادگی داریم، در این سفر ضمن آشنایی با امکانات خوب کیش برای برگزاری مسابقات غواصی در دو بخش استخر و دریا، اقدامات لازم برای اجرایی کردن این امر انجام می‌شود.

دکتر مظفری در پایان تصریح کرد: اقداماتی که در حوزه ورزش و به ویژه در بخش ورزش‌های دریایی در کیش انجام می‌شود، رونق اقتصادی قابل مشاهده و آثار بسیار مثبتی به دنبال خواهد داشت.