احداث ۲۸دهانه پل آبرو در پروژه بزرگراه خلیج فارس قشم

سرپرست مدیریت فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم از احداث ۲۸دهانه پل آبرو دفع آب‌های سطحی در قطعه سوم پروژه بزرگراه خلیج فارس خبر داد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، محمد گودرزی با اعلام این خبر افزود: این پل‌ها با دهانه‌ای به عرض دو متر برای عبور آب از زیر بدنه بزرگراه احداث شده […]

سرپرست مدیریت فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم از احداث ۲۸دهانه پل آبرو دفع آب‌های سطحی در قطعه سوم پروژه بزرگراه خلیج فارس خبر داد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، محمد گودرزی با اعلام این خبر افزود: این پل‌ها با دهانه‌ای به عرض دو متر برای عبور آب از زیر بدنه بزرگراه احداث شده است تا آب‌های سطحی را جمع‌آوری کند.

وی ادامه داد: پل‌های آبرو دفع آب‌های سطحی، بسته به مسیر حرکت آب‌های سطحی در مکان‌هایی که آب عرض جاده را قطع می‌کند جانمایی شده و به منظور جلوگیری از صدمه و ریزش بدنه راه ساخته و تعبیه می‌شوند.

سرپرست مدیریت فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم با تاکید بر درجه استحکام این نوع پل‌ها گفت: بعد از جانمایی و حفاری زیر بدنه بزرگراه، عرض راه در حال ساخت با استفاده از سنگ مالون یا  بتن مسلح، مستحکم‌سازی می‌شود.

گفتنی است، قطعه سوم پروژه بزرگراه خلیج فارس به منظور آسان‌سازی تردد در ساحل شمالی جزیره برای اتصال میدان درگهان تا اسکله کاوه در دو باند رفت و برگشت و با اعتباری بالغ بر ۱۴۸میلیارد ریال از بهمن‌ماه سال‌۱۳۹۴ آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود در ایام‌الله دهه فجر به بهره‌برداری برسد.