اختصاص زمین رایگان توسط سازمان منطقه آزاد چابهار جهت ساخت بیمارستان در منطقه

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: با مشارکت سازمان منطقه آزاد چابهار و واگذاری زمین، عملیات اجرایی بیمارستان ۵۴۰تختخوابی چابهار با حضور وزیر بهداشت آغاز شد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، عبدالرحیم کردی افزود: یکی‌از نیازمندی‌های چابهار و مناطق همجوار آن، ارتقای شاخص‌های بهداشتی و درمانی است؛ ساخت بیمارستان ۵۴۰تختخوابی با توجه به اینکه شاخص‌های […]

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: با مشارکت سازمان منطقه آزاد چابهار و واگذاری زمین، عملیات اجرایی بیمارستان ۵۴۰تختخوابی چابهار با حضور وزیر بهداشت آغاز شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، عبدالرحیم کردی افزود: یکی‌از نیازمندی‌های چابهار و مناطق همجوار آن، ارتقای شاخص‌های بهداشتی و درمانی است؛ ساخت بیمارستان ۵۴۰تختخوابی با توجه به اینکه شاخص‌های بهداشتی و درمانی چابهار با متوسط کشور و حتی استان محروم سیستان و بلوچستان فاصله معناداری دارد، ضروری بود.

کردی گفت: مقدمات برای ساخت این بیمارستان از سال‌۹۴ آغاز شده و با حضور وزیر بهداشت کلنگ‌زنی شد؛ منطقه آزاد چابهار در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود در کمک به مناطق همجوار موجبات احداث این بیمارستان را در محدوده این منطقه فراهم کرده است.

وی افزود: این بیمارستان در زمینی به مساحت ۲۰هکتار ساخته خواهد شد؛ ساخت آن در محدوده منطقه آزاد دو مزیت دارد؛ اول استفاده از تسهیلات و مشوق‌های منطقه آزاد برای ورود تجهیزات، ادوات و تسهیل در ساخت بیمارستان و دوم جانمایی آن که در یکی ‌از بهترین پیکیره‌های منطقه آزاد و مشرف به شهر واقع شده و دسترسی آسان و سهل همگان را فراهم می‌کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: زمین این بیمارستان با مصوبه شورایعالی مناطق آزاد به ‌صورت کاملا رایگان در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته است و منطقه آزاد چابهار آمادگی لازم برای کمک به ساخت و توسعه آن ‌را دارد.

کردی افزود: خوشبختانه با توجه نبود محدودیت منابع مالی برای احداث آن، با توجه به اینکه منابع آن از طریق فروش زمین‌های وزارت بهداشت در شهر چابهار تامین می‌شود، پیش‌بینی می‌شود این بیمارستان در یک بازده زمانی معقول به ‌بهره‌برداری برسد و آماده خدمت‌رسانی شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار خاطرنشان کرد: علاوه‌بر ارتقای شاخص‌های بهداشتی و درمانی جنوب بلوچستان و چابهار، با استقرار نیروها و تجهیزات تخصصی و حرفه‌ای در این بیمارستان، توسعه توریسم سلامت با تمرکز بر کشورهای حاشیه خلیج فارس و به‌ویژه عمان مهم‌ترین ماموریت این بیمارستان خواهد بود.