ارائه بیش از ۴۰نوع خدمت در اپلیکیشن شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)

به گزارش اخبار آزاد مناطق؛ مراسم رونمایی از طرح‌های هوشمندسازی شهر فرودگاهی امام(ره) با هدف خدمت‌رسانی سریع و بهتر به مردم عصر روز شنبه ۲۸مهرماه با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، شهرام آدم‌نژاد مدیرعامل و رئیس هیات مدیره و جمعی از معاونان و مدیران شهر فرودگاهی در ساختمان مرکزی این مجموعه برگزار شد. […]

به گزارش اخبار آزاد مناطق؛ مراسم رونمایی از طرح‌های هوشمندسازی شهر فرودگاهی امام(ره) با هدف خدمت‌رسانی سریع و بهتر به مردم عصر روز شنبه ۲۸مهرماه با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، شهرام آدم‌نژاد مدیرعامل و رئیس هیات مدیره و جمعی از معاونان و مدیران شهر فرودگاهی در ساختمان مرکزی این مجموعه برگزار شد.

وزیر راه و شهرسازی در این نشست با ابراز علاقه‌مندی به اتمام پروژه و عملیاتی شدن اپلیکیشن شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) گفت: راه‌اندازی این پروژه را که دروازه‌ای برای ایران هوشمند است، خدمت همه مردم ایران تبریک می‌گویم که باعث امیدواری ما به رشد فناوری در آینده کشور می شود.

عباس آخوندی افزود: بسیار خوشحالم که در آخرین روز کاری خود شاهد تداوم مدیریت در نسل جوان ایران هستم که می‌توانند آینده کشور را در دست بگیرند و بسازند.

در ادامه مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) نیز ضمن عرض خیر مقدم به وزیر راه و شهرسازی و تشکر از اصحاب رسانه برای حضور در این مراسم گفت: پروژه اپلیکیشن شهر فرودگاهی امام(ره) با هزینه بالا و چند میلیاردی ساخته نشده که با حضور مقامات عالی‌رتبه آن را افتتاح کنیم، از این رو حضور دکتر آخوندی در این مراسم برای بنده و همکارانم بسیار ارزشمند و موجب افتخار است.

شهرام آدم‌نژاد با اشاره به ارائه بیش از ۴۰نوع خدمت مستقیم به مردم در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) افزود: یکی از دغدغه‌های ما در شهر فرودگاهی امام(ره) از زمان شروع به کار، شناسایی، اندازه‌گیری، ارزیابی و نگهداری خدمات در سطح کیفی مناسب بود که زیربنا و روش درستی برای تعریف سرویس‌ها و داده‌کاوی وجود نداشت.

آدم‌نژاد با بیان اینکه کیفیت به معنای کسب رضایت مشتری همراه با تخصص، تعهد و خلاقیت است، گفت: نتیجه این کار برآورده کردن نیازهای تلویحی و تصریحی مشتریان است که نیاز به چند اقدام زیربنایی دارد.

وی افزود: در اسناد بالادستی بسیار گفته شده که دولت نباید عامل توسعه باشد، بلکه باید محرکی برای آن قرار گیرد و پروژه اپلیکیشن شهر فرودگاهی امام(ره) جزء معدود خدماتی بود که دولت به عنوان محرک توسعه وارد میدان شد.

رئیس هیات مدیره شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) ادامه داد: اولین مشکل برای سنجش سطح خدمات و میزان رضایتمندی مردم، ثبت فرآیند سرویس‌دهی به مسافران بود که خوشبختانه در این اپلیکیشن همه خدمات تجمیع و یکپارچه شدند تا در اختیار عموم مردم قرار بگیرند.

آدم‌نژاد با اشاره به ویژگی مهم اپلیکیشن شهر فرودگاهی امام(ره) گفت: تبدیل شنیدار به گفتار برای اولین بار در یک نرم‌افزار ایرانی انجام می‌شود و این اپلیکیشن قابلیت تبدیل لهجه و گویش‌های مختلف زبان فارسی به متن را دارد که می‌تواند بیش از ۹۰درصد سوالات کاربران را به صورت هوشمند پیش‌بینی کند.

وی افزود: علاوه بر اپلیکیشن شهر فرودگاهی، امروز سامانه مدیریت ناوگان ایرساید برای اولین بار در صنعت هوانوردی در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) اجرایی می‌شود که بر جزئیات ترافیکی و ایمنی همه خودروهای موجود در ایرساید نظارت می‌کند.

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با اشاره به مسئولیت اجتماعی این مجموعه گفت: در زمینه CRS سعی کرده‌ایم شعارگونه عمل نکنیم و در زمینه محیط زیست نیز کارهایی را شروع کرده‌ایم و امیدواریم تا ۲سال آینده ۲میلیون اصله درخت را در شهر فرودگاهی با روش‌های نیاز به آبیاری کم و منطبق با محیط بکاریم.

آدم‌نژاد گفت: در رابطه با موضوع بازیافت و انرژی‌های سبز سعی کرده‌ایم سهم بیشتری برای آیندگان قائل باشیم و به زودی قراردادی برای نیروگاه خورشیدی در شهر فرودگاهی نیز منعقد خواهد شد.

در ادامه این نشست مدیرکل دفتر شهر فرودگاهی الکترونیکی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) در خصوص ویژگی‌های اپلیکیشن شهر فرودگاهی توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: این اپلیکیشن براساس نیازسنجی مخاطبان در فاز اول برای پلتفرم اندروید راه‌اندازی شده و تا پایان ماه برای سیستم عامل iOS نیز بهره‌برداری می‌شود.

امین‌زاده افزود: در این پروژه سه اتفاق مهم روی داده است، نخست آن که نقش دولت از یک خریدار فناوری به شتاب‌دهنده و محرک توسعه بازتعریف شد و در این راستا از استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های نوپای دانش‌بنیان حمایت صورت گرفت.

وی گفت: نکته دوم که می‌توان به آن اشاره کرد، استفاده از هوش مصنوعی و فناوری پردازش زبان طبیعی است که بر مبنای داده‌ها و تعاملات میان مسافران و فرودگاه، اپلیکیشن به مرور زمان خودش را بهینه خواهد کرد و پاسخ‌های بهتری را به مخاطبان ارائه می‌دهد.

مدیرکل دفتر شهر فرودگاهی الکترونیکی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) افزود: تضمین بقا و توسعه این اپلیکیشن، منوط به نظر شهروندان و مخاطبان است که مسیر توسعه نرم‌افزار را تعریف خواهند کرد و مشخص می‌سازند کدام خدمات باید ایجاد شوند یا ارتقاء یابند.