ارائه مشوق‌های جدید سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان از ارائه مشوق های جدید برای سرمایه‌گذاران در این منطقه خبر داد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، سیدمهدی طباطبایی در جلسه هیات مدیره منطقه گفت: فروش زمین در این منطقه ویژه به صورت نقد و اقساط به سرمایه‌گذارانی که تا پایان سال جاری نسبت به خرید زمین  و انعقاد قرارداد […]

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان از ارائه مشوق های جدید برای سرمایه‌گذاران در این منطقه خبر داد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، سیدمهدی طباطبایی در جلسه هیات مدیره منطقه گفت: فروش زمین در این منطقه ویژه به صورت نقد و اقساط به سرمایه‌گذارانی که تا پایان سال جاری نسبت به خرید زمین  و انعقاد قرارداد با منطقه اقدام کنند، تعلق خواهد گرفت.

طباطبایی افزود: میزان پرداخت نقدی بسته به متراژ زمین مورد معامله، از ۲۵ تا ۵۰درصد و اقساط از ۱۲ تا ۳۶ماه متفاوت است.

وی گفت: با توجه به امکانات موجود در منطقه، متقاضیان می‌توانند با ارائه طرح توجیهی، درخواست خرید زمین را ارائه نمایند که در صورت پذیرش طرح، تا پایان سال جاری از مشوق خرید زمین می توانند بهره‌مند شوند.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان افزود: در کنار مزیت فوق، علاقه‌مندان و سرمایه‌گذاران می‌توانند از سایر مزایای سرمایه‌گذاری در این منطقه، ازجمله ۷سال معافیت مالیاتی از زمان بهره‌برداری، معافیت‌های گمرکی ارزش افزوده ایجاد شده، امکان ترانزیت کالا از همه مبادی ورودی کشور به منطقه، صدور کلیه مجوزهای صنعتی و ساختمانی توسط منطقه و… استفاده نمایند.

طباطبایی گفت: در حال حاضر بیش از یکصد و بیست واحد فعال تجاری و صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، در اراضی به وسعت ۵۳۰هکتار مشغول به فعالیت هستند، که کل اراضی ذکر شده محصور بوده و به عنوان محدوده گمرکی شناخته می‌شود و گمرک جمهوری اسلامی ایران در مبادی ورودی و خروجی آن مستقر است. همچنین، زیرساخت‌های مورد نیاز از قبیل معابر منطقه، آب، برق، گاز و مخابرات فراهم گردیده و در خدمت سرمایه‌گذاران است. از دیگر اقدامات انجام شده و در دست اقدام، اتصال منطقه به شبکه راه‌آهن سراسری است، که بیش از ۷۰درصد زیرسازی آن تا بحال انجام شده است. ضمنا فاز‌۳ منطقه به وسعت بیش از ۱۰۰۰هکتار در حال بازگشایی معابر بوده و به زودی مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان هدف از ایجاد این مشوق را جذب سرمایه‌گذار و تسهیل در روند سرمایه‌گذاری در این منطقه اعلام کرد و این امر را تحقق بخشی از اهداف اقتصاد مقاومتی در سالی که بنام حمایت از کالای ایرانی نامگذاری گردیده است، برشمرد.