مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو در دیدار با فرماندار چالدران اظهار کرد:

از الحاق چالدران به منطقه آزاد ماکو استقبال می‌کنم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل بالای شهر چالدران گفت: از الحاق چالدران به منطقه آزاد ماکو استقبال می‌کنم.

به گزارش اخبار آزاد مناطق،‌ در دیدار فرماندار شهرستان چالدران و معاونان با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو، محمدرضا عبدالرحیمی با اشاره به اینکه شهرستان مرزی چالدران سابقه تاریخی طولانی دارد و وفاداری این مرزنشینان برای این نظام و انقلاب ثابت شده است، افزود:‌ لایحه الحاق چالدران به منطقه آزاد ماکو در حال بررسی است، در صورت تحقق این امر، هم منطقه از مزایای گردشگری چالدران بهره‌مند خواهد بود و هم این شهرستان از مزایای منطقه آزاد برخوردار می‌شود. همچنین، مزیت‌های منطقه آزاد می‌تواند مانعِ مهاجرت معکوس در این شهرستان شود.

وی با اشاره به مزیت‌های مناطق آزاد گفت: به منظور استفاده تمامی شهروندان از مزایای قانونی مناطق آزاد، حصارکشی این منطقه از ملزومات است، لذا با توجه به اینکه این مهم از مطالبات مردم منطقه می‌باشد، سازمان منطقه آزاد نیز پیگیر این موضوع بوده و جزء اولویت برنامه‌های سازمان است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به اینکه شهرستان چالدران هیچگاه از منطقه آزاد ماکو جدا نبوده و در برنامه‌های سازمان و تحولات منطقه نقش مثبت و موثری ایفا می‌کند، افزود: شهرستان چالدران با وجود آثار ثبت جهانی و ۱۰۴اثر ملی ثبت شده از ظرفیت‌های بزرگی در حوزه گردشگری برخوردار است.

فرماندار چالدران نیز  در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از عملکرد فرمانداری چالدران، اظهار کرد: شهرستان چالدران در سال جاری با تخصیص ۱۰۰درصد اعتبارات، رتبه اول اعتبارات استان را کسب کرده است.

محمدزاده افزود: در مدت کوتاهی سرمایه‌گذاری‌های زیادی در حوزه‌های پرورش دام، پرورش شترمرغ، کشاورزی، باغداری، بومگردی و… در این شهرستان جذب شده است که علاوه بر ایجاد رونق و توسعه در حوزه‌های مذکور، اشتغال مناسبی نیز ایجاد کرده است.

وی احیای بازارچه‌های مرزی، آسفالت‌ریزی جاده‌های مواصلاتی چالدران، کلنگ‌زنی شهرک صنعتی، کلنگ‌زنی ۲سد در و کلنگ‌زنی پروژه گازرسانی به تمام روستاهای چالدران را از مهم‌ترین اقدامات فرمانداری چالدران در سال جاری اعلام کرد.

فرماندار چالدران گفت: بنیاد علوی در روستاهای چالدران بالغ بر ۴۳میلیارد ریال بودجه تخصیص داده و در حوزه‌های اشتغال، بهسازی مدارس و… سرمایه‌گذاری کرده است.