استقبال از فرصت‌ها و طرح‌های سرمایه‌گذاری منطقه آزاد انزلی در نمایشگاه کیش اینوکس‌۲۰۱۸

فرصت‌ها و طرح‌های سرمایه‌گذاری منطقه آزاد انزلی با استقبال شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان حاضر در دهمین نمایشگاه معرفی فرصت‌‌های سرمایه‌گذاری و پنجمین نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و خصوصی‌سازی کشور (Kish Invex2018) مواجه شد. بنا بر این گزارش، در روز افتتاحیه نمایشگاه، دکتر بانک مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در جریان […]

فرصت‌ها و طرح‌های سرمایه‌گذاری منطقه آزاد انزلی با استقبال شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان حاضر در دهمین نمایشگاه معرفی فرصت‌‌های سرمایه‌گذاری و پنجمین نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و خصوصی‌سازی کشور (Kish Invex2018) مواجه شد.

بنا بر این گزارش، در روز افتتاحیه نمایشگاه، دکتر بانک مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در جریان بازدید از غرفه سازمان، ارائه مجموعه‌ای از محصولات صادراتی واحدهای تولیدی این منطقه و حضور سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی بخش خصوصی در غرفه سازمان منطقه آزاد انزلی را اقدامی مطلوب و موثر قلمداد کرد.

حضور دکتر رضا مسرور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در این نمایشگاه و برگزاری نشست تخصصی با روسای اتاق‌های بازرگانی، مدیران شرکت‌های سرمایه‌گذاری ایرانی مقیم خارج از کشور و نمایندگان شرکت‌های بین‌المللی حاضر و بازدیدکننده از نمایشگاه، به همراه مدیران و معاونین سازمان‌های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، مدیران و اعضای هیات مدیره شرکت‌های فعال در بازار سرمایه و شرکت‌های مشاور در حوزه سرمایه‌گذاری و مطالعات امکان‌سنجی؛ از وجوه متمایز مشارکت این سازمان در نمایشگاه فوق بود.

در این میان، نکته جالب توجه غرفه سازمان منطقه آزاد انزلی، حضور شرکت مدیریت صادرات سیرنگ تجارت منطقه و اراده توانمندی‌های فعالین اقتصادی، بازرگانی و تولیدی در فضای ۱۲۰متری غرفه این سازمان در نمایشگاه مزبور جهت رایزنی مستقیم با شرکت‌های حاضر به منظور بازاریابی محصولات خود به ویژه در بازارهای کشورهای منطقه و حاشیه جنوبی خلیج فارس بود که بر تنوع و غنای غرفه این منطقه در جهت عملیاتی کردن اهداف حضور این سازمان در نمایشگاه کیش اینوکس‌۲۰۱۸ افزوده بود.

بر اساس این گزارش، کریدور جدید میان چین و ایران (اروم‌چی، اکتائو، انزلی)، کریدوری که مسیر و هزینه ترانزیت کالا میان دو کشور را کاهش می‌دهد، در میان پروژه‌های ارائه شده از سوی این سازمان با استقبال قابل توجهی همراه بود. در عین حال استفاده از ظرفیت مجتمع بندری کاسپین به منظور صادرات محصولات تولیدی و یا واردات مواد اولیه، از دیگر ظرفیت‌هایی بود که در این نمایشگاه مورد توجه فعالین اقتصادی قرار گرفت.

لازم به ذکر است، ظرفیت‌های قابل بهره‌برداری از سوی فعالین اقتصادی در تالار بورس کالای منطقه، مذاکره در خصوص تامین مالی پروژه‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی از سوی موسسات بانکی، بیمه‌ای و سرمایه‌گذاری حاضر در این نمایشگاه به همراه مذاکره درخصوص حضور یک واحد دانشگاهی روس در منطقه، از دیگر برنامه‌های کاری غرفه منطقه آزاد انزلی بود.

گفتنی است، حضور در پنل‌ها و کارگاه‌های تخصصی در حوزه‌های بازار سرمایه، تامین مالی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و همکاری‌های بانکی-‌بیمه‌ای خارجی از بخش‌های جنبی فعالیت مدیران و کارشناسان این سازمان در نمایشگاه مزبور بود.

طراحی و اجرای غرفه‌ای منحصربه‌فرد که علاوه بر ارائه تصاویری از زیرساخت‌ها و توانمندی‌های سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد انزلی، جاذبه‌های گردشگری منطقه و استان را در خود جای داده بود، عرضه نمونه محصولات واحدهای تولیدی صادراتی و عقد قرارداد مابین بخش خصوصی و معرفی فرصت‌ها و مزیت‌های سرمایه‌گذاری در این منطقه از ویژگی‌های غرفه منطقه آزاد انزلی بود.

لازم به ذکر است، حضور مدیران صنعتی و سرمایه‌گذاری، معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری و مدیر روابط عمومی و امور بین الملل و حوزه ارتباط با رسانه‌های سازمان در غرفه این منطقه در کنار فعالان اقتصادی منطقه منجر به برگزاری بیش از۵۰نشست با سرمایه‌گذاران و فعالین اقتصادی و مدیران بخش دولتی گردید، موضوعی که بیانگر عزم جدی سازمان جهت بهره‌گیری از فرصت حضور فعالین اقتصادی-‌سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی نمایشگاه کیش بود.