استقبال معاون اقتصادی رئیس‌جمهور از برنامه راهبردی کیش

در نشست غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس‌جمهور، بر حمایت قاطع از بخش خصوصی و اطمینان‌بخشی به آنان تاکید شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، غلامحسین مظفری در این دیدار با اشاره به تشکیل شورای مطالعات راهبردی و تدوین نقشه راه، گزارش مفصلی از برنامه میان‌مدت سه ساله کیش را به همراه اقدامات انجام شده درخصوص طرح‌های عمرانی انجام شده، در حال انجام و نیمه‌تمام فعال شده، بحث پسماند، ساخت و توسعه تصفیه‌خانه فاضلاب و پروژه‌های زیرساختی شامل بندر و فرودگاه را به اطلاع معاون اقتصادی رئیس‌جمهور رساند.

همچنین در این نشست، مشکل زیرساختی کیش در زمینه برق مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این زمینه خواستار دخالت دولت در تعیین مالکیت شرکت آب و برق کیش و اتصال برق این منطقه به شبکه سراسری شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این دیدار، ایجاد پایگاه‌های آموزشی برای سازمان‌ها و موسسات فعال در زمینه آموزش‌های هوایی و دریایی، تاسیس اقامتگاه‌های ویژه گردشگران سلامت و تقویت اکوتوریسم با بهره‌گیری از طبیعت بکر جزیره هندورابی را ازجمله محورهای تهیه بسته‌های سرمایه‌گذاری برای فعالان اقتصادی علاقمند به سرمایه‌گذاری در جزیره هندورابی اعلام کرد.

اقدامات انجام شده در کیش و شناسایی فرصت سرمایه‌گذاری و تهیه کتابی در این خصوص برای سرمایه‌گذاران نیز یکی دیگر از محورهای گفتگوی این نشست بود که معاون اقتصادی رئیس جمهور با مثبت خواندن این اقدامات، از مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش خواست با حمایت همه‌جانبه از فعالیت‌های بخش خصوصی، زمینه را برای رونق اقتصادی منطقه فراهم کند.

همچنین معاون اقتصادی رئیس‌جمهور در این نشست با بیان این که کیش، منطقه بی‌نظیر در حوزه‌های گردشگری، اقتصادی و سرمایه‌گذاری است، از برنامه‌های راهبردی سازمان منطقه آزاد کیش ابراز رضایت کرد و از مدیرعامل سازمان خواست تا با پیگیری این برنامه‌ها و بهره‌گیری از مشاوران باتجربه، تهیه و تدوین برنامه‌ریزی بلندمدت را نیز برای جزیره کیش در دستورکار قرار دهد.

محمد نهاوندیان با تاکید بر لزوم کاهش ریسک سرمایه‌گذاری، از زیرساخت‌های انجام شده در کیش استقبال کرد و آن را عامل مهمی در اطمینان‌بخشی به سرمایه‌گذاران دانسته و افزود: توجه به زیرساخت‌های کیش و گسترش و توسعه آن و اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام که اکنون در دستورکار سازمان منطقه آزاد کیش قرار گرفته است، کاهش ریسک سرمایه‌گذاری و اطمینان بخشی به سرمایه‌گذاران را به دنبال خواهد داشت،

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور به جایگاه جزیره کیش در صنعت گردشگری و امکانات ایجاد شده در این جزیره اشاره کرد و خواهان مراودات گردشگری این منطقه با کشورهای همسایه به ویژه ترکیه شد.

همچنین در این نشست، درخصوص ۴۰۰ابزار مالی  که مرکز پژوهش‌های بازرگانی معرفی کرده است، بحث و گفت‌و‌گو و پیشنهاد شد برای کمک به سرمایه‌گذاران، می‌توان ازاین ابزارها استفاده کرد.

گفتنی است، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این دیدار از محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس‌جمهور برای حضور در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی‌سازی و ششمین نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور که در قالب رویداد کیش اینوکس‌۲۰۱۹ از  ۲۷ تا ۳۰آبان  در کیش برگزار می‌شود، دعوت کردند.