اسکی روی آب در خلیج چابهار راه‌اندازی شد

اسکی روی آب یکی از مفرح‌ترین ورزش‌های آبی است که تاکنون به صورت جدی در کشورمان مورد توجه قرار نگرفته است، تابستان امسال برای نخستین بار در خلیج چابهار راه‌اندازی شد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، فعال بخش خصوصی در امر توریسم دریایی و ورزش‌های دریایی در سواحل دریای عمان از راه‌اندازی ورزش دریایی اسکی […]

اسکی روی آب یکی از مفرح‌ترین ورزش‌های آبی است که تاکنون به صورت جدی در کشورمان مورد توجه قرار نگرفته است، تابستان امسال برای نخستین بار در خلیج چابهار راه‌اندازی شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، فعال بخش خصوصی در امر توریسم دریایی و ورزش‌های دریایی در سواحل دریای عمان از راه‌اندازی ورزش دریایی اسکی روی آب برای نخستین بار در خلیج چابهار در راستای جذب هر چه بیشتر گردشگران داخلی و خارجی از طریق این رشته ورزشی در آبهای عمان خبر داد.

محمدرضا نایب‌پور با بیان اینکه افزایش امکانات برای انجام ورزش‌های دریایی در خلیج چابهار در دستور کار قرار گرفته است، خاطرنشان ساخت: اسکی روی آب یکی از مفرح‌ترین ورزش‌های آبی است که تاکنون به صورت جدی در کشورمان موردتوجه قرار نگرفته است.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون این رشته ورزشی مورد توجه و استقبال گردشگران ورودی به چابهار قرار گرفته است، اذعان داشت: امیدواریم با پیشرفت چشمگیر در این رشته ورزشی، بتوانیم در سال‌های آینده همچون مسابقات موج‌سواری شاهد برگزاری مسابقات اسکی روی آب نیز باشیم.

این فعال بخش خصوصی در امر توریسم دریایی چابهار در ادامه گفته‌های خود عنوان کرد: هم‌اکنون کلاس‌های آموزش اسکی روی آب برای بانوان و آقایان آغاز شده است که به طور متوسط هر دوره آموزشی ۱۰جلسه به طول خواهد انجامید.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت گسترش انواع ورزش‌های دریایی در سواحل مکران، افزود: البته تبحر در این رشته ورزشی همچون سایر رشته‌ها نیاز به ماه‌ها و سال‌ها تمرین دارد اما علاقه‌مندان با گذراندن همین ۱۰جلسه قادر خواهند بود تا به انجام این ورزش مفرح بپردازند.

این فعال بخش خصوصی در امر توریسم ورزش‌های دریایی آب‌های عمان، گفت: در حال حاضر شاهد فعالیت کلوپ‌های ویژه غواصی برای ارائه خدمات غواصی به گردشگران اعم از آقایان و بانوان در شهرستان ساحلی چابهار نیز هستیم.

وی همچنین از ایجاد امکانات ویژه برای انجام انواع رشته‌های مرتبط با قایقرانی با همکاری هیات قایقرانی استان سیستان و بلوچستان در چابهار خبر داد.

نایب‌پور اعلام کرد: هم‌اکنون شاهد انجام برگزاری کلاس‌های آموزشی قایقرانی با همکاری هیات قایقرانی استان سیستان و بلوچستان برای گردشگران و علاقه‌مندان به این رشته ورزشی هستیم تا در آینده نزدیک بیش از پیش شاهد انجام این ورزش مفرح در آب‌های ساحلی دریای عمان باشیم.

وی در ادامه بر ضرورت آموزش‌های خاص و ویژه و آگاهی عموم مردم نسبت به دریا تاکید کرد و گفت: با وجود اینکه چابهار یک شهر بندری محسوب می‌شود اما علاقه‌مندان زیادی در این شهر برای پرداختن به ورزش‌های دریایی وجود ندارد.

این سرمایه‌گذار بخش خصوصی در امر توریسم دریایی و ورزش‌های دریایی، اذعان داشت: لازم است که آگاهی نسبت به مواهب دریا از کودکی در دورهای آموزشی مدارس به دانش‌آموزان داده شود تا شاهد دوستی بیش از پیش مردم با دریا باشیم.

وی همچنین بر ضرورت آموزش سیستماتیک شنا به عنوان مادر ورزش‌های دریایی در دوره‌های آموزشی مدارس تاکید کرد و گفت: با انجام برنامه‌ریزی‌های بلندمدت می‌توانیم صاحب تیم‌های ملی خبره در انواع ورزش‌های آبی شویم.

وی یادآور شد: در حال حاضر در خلیج چابهار، امکانات انواع ورزش‌های دریایی موج‌سواری، غواصی، قایقرانی و اسکی روی آب به گردشگران و علاقه‌مندان این رشته‌های ورزشی ارائه می‌شود.