اعتنایی به سنگ‌اندازی آمریکا در اجرای توافقنامه چابهار نمی‌کنیم

قائم مقام وزیر خارجه هند گفت: کشورش به شایعات درباره سنگ‌اندازی آمریکا بر سر راه قرارداد چابهار اعتنایی نمی‌کند. به گزارش اخبار آزاد مناطق، تیرو مورتی در حاشیه نشست شورای هماهنگی موافقت‌نامه چابهار ضمن ابراز خرسندی از امضای این توافقنامه گفت: روز گذشته ملاقات مهمی بین سه کشور توافقنامه چابهار انجام گرفت که البته اولین […]

قائم مقام وزیر خارجه هند گفت: کشورش به شایعات درباره سنگ‌اندازی آمریکا بر سر راه قرارداد چابهار اعتنایی نمی‌کند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، تیرو مورتی در حاشیه نشست شورای هماهنگی موافقت‌نامه چابهار ضمن ابراز خرسندی از امضای این توافقنامه گفت: روز گذشته ملاقات مهمی بین سه کشور توافقنامه چابهار انجام گرفت که البته اولین ملاقات ما هم بود و در این نشست نحوه اجرایی شدن توافقنامه چابهار بین ایران، افغانستان و هند به امضا رسید.

وی افزود: از این که اپراتوری بندر چابهار به هندی‌ها واگذار شده بسیار خوشحال است و این نشست اجرای جدی‌تر مسئولیت‌های کشور هند را رسمی کرد.

قائم مقام وزیر امور خارجه هند تصریح کرد: شایعاتی درباره سنگ‌اندازی‌های کشور امریکا بر سر راه این قرارداد در بعضی از نهادهای خبری در حال پخش شدن است، اما من به شما می‌گویم تا جایی که برای ما اهمیت دارد ما برای این گونه شایعات به هیچ عنوان وقعی نمی‌گذاریم؛ تمام تلاش ما این است که این توافقنامه به مراحل اجرایی خود برسد و هند سعی می‌کند تا در این قرارداد به بهترین شکل ظاهر شود.