رئیس اداره ثبت شرکت‌های سازمان منطقه آزاد قشم خبر داد:

اعطای تسهیلات مالی به دارندگان اسناد واگذاری سازمان منطقه آزاد قشم

رئیس اداره ثبت شرکت‌های سازمان منطقه آزاد قشم از رفع مشکل اعطای وام و تسهیلات مالی و اعتباری بانک‌ها در قالب اسناد رسمی و انتقال رهنی به دارندگان اسناد واگذاری شده سازمان منطقه آزاد قشم خبر داد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، رویا زاهدنیا گفت: تا پیش از این بانک‌ها و موسسات مالی قشم از قبول اسناد واگذاری این سازمان برای تضمین در پرداخت تسهیلات خودداری می‌کردند، اما با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته مالکان و دارندگان اسناد واگذاری این سازمان می‌توانند همانند گذشته از وام و تسهیلات مراکز مالی این شهرستان استفاده کنند.

وی با تاکید بر اهمیت اعطای تسهیلات بانکی برای تقویت فعالیت‌های تولیدی در جزیره قشم، ادامه داد: طی ۱۰ماه گذشته و با رفع این مشکل، ۱۳نفر از متقاضیان توانستند از بانک‌ها و موسسات مالی با استفاده از اسناد واگذار شده سازمان منطقه آزاد قشم، تسهیلات مورد نیاز خود را دریافت کنند.

زاهدنیا افزود: موافقت بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری برای قبول ترهین این اسناد در سال رونق تولید، نقش مهمی در حمایت از تولیدکنندگان به ویژه مالکان شرکت‌های تولیدی دارنده اسناد واگذاری این سازمان دارد.

به گفته رئیس اداره ثبت شرکت‌های سازمان منطقه آزاد قشم، در سرزمین اصلی تمام این فعالیت‌ها با مراجعه به دفاتر اسناد رسمی صورت می‌گیرد، اما در منطقه آزاد قشم با هدف تسهیل این فرآیند، امکان انجام تمام این مراحل در اداره ثبت شرکت‌ها فراهم شده است.

گفتنی است، اداره ثبت شرکت‌های سازمان منطقه آزاد قشم از چهاردهم مهرماه۱۳۷۶ به نام اداره آموزش و پرورش تاسیس و پیش از استقرار اداره ثبت اسناد و املاک در شهرستان قشم، نسبت به صدور اسناد واگذاری موضوع مبایعه نامه و قراردادهای واگذاری اقدام و به تبع آن با صدور سند نسبت به ترهین اسناد واگذاری در قالب مشارکت مدنی، مشارکت در ساخت و غیره اقدام کرده است.