رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت

اعلام آمادگی منطقه آزاد اروند در جهت تامین بخش بزرگی از کالاهای اساسی کشور

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: با ایجاد یک منطقه لجستیک و حضور سرمایه‌گذاران سایر کشورهای همسایه، منطقه آزاد اروند می‌تواند بخش بزرگی از کالاهای اساسی کشور را در این شرایط تامین کند.

 

به گزارش اخبار آزاد مناطق، اسماعیل زمانی در نشست هم‌اندیشی تبیین راهکارهای مشارکت مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که صبح امروز (۹اردیبهشت‌ماه) در کیش برگزار شد، افزود: منطقه آزاد اروند با توجه به سفر اخیر رئیس‌جمهور به کشورعراق و تاکید بر تسریع اجرای مصوبات و پیشنهاد دولت مبنی بر تشکیل منطقه آزاد مشترک؛ این سازمان ضمن اعلام آمادگی جهت تشکیل منطقه آزاد مشترک با عراق، آمادگی لازم را دارد تا با ایجاد یک منطقه لجستیک و حضور سرمایه‌گذاران سایر کشورهای همسایه، بخش بزرگی از کالاهای اساسی کشور را در این شرایط تامین کند.

زمانی گفت: موضوع مهم دیگری که در این سفر عنوان شد، بحث لایروبی اروند‌رود بود که در صورت اجرایی شدن می‌تواند بستر مناسبی برای تردد شناورهای تجاری فراهم سازد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند در ادامه باتوجه به حذف هزینه روادید میان دو کشور ایران و عراق و استقبال مناسب از این مصوبه در کشور عراق، صدور ویزای مدت‌دار یا طولانی برای گردشگران عراقی را بسیار مورد تقاضا عنوان کرد.