افتتاحیه دومین نمایشگاه ملی گردشگری، هتلداری و صنایع‌دستی قشم با حضور مقامات عالی‌رتبه دولت

عضو هیات مدیره و معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از سفر علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و مرتضی بانک مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور به قشم خبر داد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، عبدالجواد کمالی اعلام این مطلب گفت: این دو […]

عضو هیات مدیره و معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از سفر علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و مرتضی بانک مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور به قشم خبر داد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، عبدالجواد کمالی اعلام این مطلب گفت: این دو مقام کشوری با هدف حضور در آئین افتتاح دومین نمایشگاه گردشگری، هتلداری و صنایع دستی که دهم دی‌ماه در محل سالن دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی قشم برگزار می‌شود، به این جزیره سفر می‌کنند.

وی با اعلام اینکه هفت کمیته ویژه برای برپایی این نمایشگاه پنج روزه (۱۰ تا ۱۴دی‌ماه) در منطقه آزاد قشم تعیین شده است، افزود: برپایی جشنواره موسیقی اقوام، همایش ملی گردشگری، مسابقه ایران‌شناسی و ارائه سوغات و غذاهای محلی از برنامه‌های جانبی این نمایشگاه است.

به گفته معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم، دومین نمایشگاه گردشگری، هتلداری و صنایع‌دستی قشم با توجه به ظرفیت‌های کم‌نظیر این جزیره در حوزه گردشگری و همچنین هنر تولید صنایع‌دستی، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و امیدواریم این نمایشگاه به روند افزایش سفرها به این منطقه آزاد منجر شود.

وی از ژئوپارک جهانی قشم و سایت‌های ویژه آن به عنوان یکی از ظرفیت‌های منحصربه‌فرد در خاورمیانه نام برد و افزود: با ایجاد تقویم گردشگری و استفاده از ظرفیت‌های مهم طبیعی و تاریخی حوزه گردشگری جزیره در پی بالا بردن سهم واقعی قشم در جذب گردشگرهستیم.

کمالی به دو رویداد مهم نمایشگاه اکسپو‌۲۰۲۰ دُبی و جام‌جهانی‌۲۰۲۲ قطر هم اشاره کرد و نزدیکی این جزیره به امارات و قطر را فرصتی برای آماده‌سازی بسترهای لازم در راستای ارائه خدمات به گردشگران خارجی در زمان برپایی این دو رویداد مهم دانست.

بنا به این گزارش، دومین نمایشگاه گردشگری، هتلداری و صنایع‌دستی قشم با حضور بسیاری از فعالان این حوزه‌ها از استان‌های مختلف کشور و مناطق آزاد به مدت پنج روز از ۱۰ تا ۱۴دی‌ماه در سالن نمایشگاه‌های بین‌المللی قشم برگزار می‌شود.