مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو اظهار داشت:

افتتاح سد کرم‌آباد با ۱۵هزار نفر اشتغال‌زایی توسط رئیس‌جمهور

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: سرمایه گذاری‌های حوزه کشاورزی پایاب سد کرم‌آباد، بیش از ۱۵هزار نفر اشتغال‌زایی را به همراه دارد. 

به گزارش اخبار آزاد مناطق، غلامرضا سلیمانی افزود: سازمان منطقه آزاد ماکو در نظر دارد تا با ایجاد زنجیره محصولات کشاورزی، ارزش افزوده خوبی را نصیب منطقه کند.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه ایجاد مجتمع دامپروری دام سنگین ۵هزار رأسی و کشت علوفه جهت تامین آن گفت: برنامه‌ریزی برای رنجیره تولید در بخش کشاورزی به ثبات و پایداری تولید کمک می‌کند و ارزش افزوده بالاتری را برای سرمایه گذاران ایجاد می‌کند.

سلیمانی افزود: سایت‌های دامپروری برای سرمایه‌گذاری هلدینگ کشاورزی کمیته امداد جانمایی شده و یک هزار هکتار از اراضی پایاب سد کرم‌آباد جهت کشت و تامین علوفه مورد نیاز مجتمع دامداری پس از تعیین الگوی کشت در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: گیاهان دارویی و زعفران در منطقه آزاد ماکو توسط این سرمایه‌گذار زراعت می‌شود و احداث کشتارگاه صنعتی و بسته‌بندی گوشت در یکی از سایت‌هایی که منطقه آزاد پیش‌بینی شده است.

گفتنی است؛ با احداث سد کرم‌آباد آب مورد نیاز به میزان ۱۱۲میلیون و ۶۰۰هزار مترمکعب در سال جمع‌آوری و توسط ایستگاه پمپاژ به زمین‌های حاشیه رودخانه ارس منتقل می‌شود و بالغ بر ۱۹هزار و ۲۵۰هکتار از اراضی منطقه در پلدشت و شوط تحت پوشش قرار می‌گیرد.

لازم به ذکر است، این سد به زودی توسط دکتر روحانی رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود.