همزمان با چهارمین روز دهه مبارک فجر صورت پذیرفت:

افتتاح طرح‌های عمران روستایی در منطقه آزاد انزلی

در چهارمین روز از دهه مبارک فجر و با حضور معاون فرهنگی، اجتماعی، گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی، فرماندار و مسئولین شهرستان بندر انزلی، چندین‌ طرح عمران روستایی و ارتقاء استانداردهای زیست در سطح روستاها در این منطقه مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش اخبار آزاد مناطق،  در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بوستان‌های طالب‌آباد، گلشن و لیجارکی با متراژ حدودد ۴۵۰۰مترمربع افتتاح شدند.

بوستان‌های فوق، دارای امکاناتی همچون فضای بازی کودک، تجهیزات ورزشی، زمین چمن مصنوعی و آلاچیق می‌باشند که به منظور توسعه امکانات تفریحی و گردشگری در محیط روستایی منطقه از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی احداث گردید.

از سوی دیگر، سکوی ورزشی مجموعه ورزشی روستای گلشن در راستای استاندارد‌سازی این محیط ورزشی و ایجاد مکان مناسب برای تماشاگران نیز مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

آسفالت معابر روستایی سه روستا نیز جزء طرح‌هایی بود که به مناسبت فجر پیروزی انقلاب اسلامی افتتاح شدند.

بنا بر این گزارش، بازسازی امکانات توزیع برق در معابر روستایی منطقه نیز با همکاری شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در مدار خدمت‌رسانی قرار گرفتند.

گفتنی است، مجموع اعتبارات تخصیص یافته از محل منابع سازمان منطقه آزاد انزلی در حدود ده میلیارد ریال می‌باشد و مجموع هزینه صرف شده از سوی شرکت توزیع نیروی برق و دهیاری‌های منطقه افزون بر هفت میلیارد ریال می‌باشد.