افتتاح قطعه یک بزرگراه مرکزی قشم با حضور مشاور رئیس‌جمهور

قطعه یک بزرگراه مرکزی قشم با حضور مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، امام جمعه شهرستان به همراه جمعی از معاونین و مدیران سازمان افتتاح شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، مرتضی بانک امروز یکشنبه (‌۲۰بهمن‌ماه) قطعه یک بزرگراه مرکزی قشم را افتتاح کرد.

قطعه یک بزرگراه مرکزی با اعتباری بالغ بر ۳۱۷میلیارد ریال، حد فاصل میدان درگهان تا سه‌راهی دیرستان را به طول ۱۰کیلومتر و عرض ۱۱.۵متر به هم متصل می‌کند.

بزرگراه مرکزی قشم در سه فاز به طول ۳۰کیلومتر، دارای دو باند رفت ‌و برگشت هر یک به عرض ۱۱.۵متر است که فرودگاه بین‌المللی قشم را به روستای گیاهدان وصل خواهد کرد.

عملیات ساخت قطعه یک این بزرگراه به طول ۱۰کیلومتر از میدان درگهان تا سه‌راهی دیرستان در سه فاز زیرسازی، آسفالت و انجام خط‌کشی، نصب گاردریل و علائم ترافیکی به انجام رسیده است.

توسعه عمرانی، پیش‌نیاز دستیابی به توسعه پایدار  است و بر همین اساس از سال‌۱۳۹۴ و منطبق با سیاست‌های اجرایی حمیدرضا مومنی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، نهضت آسفالت در راستای ارتقای کیفیت خدمات به قشموندان و گردشگران آغاز شده و تاکنون در دو فاز، آسفالت راه‌های درون‌شهری و برون‌شهری به اجرا درآمده است.

حاصل این تدابیر و سیاست‌های توسعه‌ای در سطح جزیره، آسفالت بیش از ۲۰۰هزار مترمربع معابر درون‌شهری و احداث دو بزرگراه مرکزی و خلیج ‌فارس با هدف تسهیل تردد در راه‌های ساحل شمالی و مرکز  جزیره قشم بوده است که ارتقای سطح تردد، کاهش تصادفات در مسیرهای جاده‌ای و رضایتمندی قشموندان و کاهش آلودگی‌های تنفسی ناشی از گرد و خاک را به همراه داشته است.

شرکت در مراسم افتتاح ۴طرح تولیدی، ۳طرح گردشگری و تفریحی، ۸طرح عمرانی و یک طرح خدماتی به مناسبت دهه مبارک فجر، از برنامه‌های سفر مرتضی بانک به قشم است.

گفتنی است، مرتضی بانک مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی جهت بازدید از پروژه‌های دهه مبارک فجر منطقه آزاد قشم، صبح روز یکشنبه (‌۲۰بهمن‌ماه) با استقبال مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، امام جمعه شهرستان قشم و جمعی از معاونان و مدیران سازمان از طریق فرودگاه بین‌المللی قشم وارد این منطقه آزاد شد.