با حضور مشاور رئیس‌جمهور صورت گرفت:

افتتاح مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب ایران زمین با اعتبار ۱۴۵میلیارد ریالی

مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب ایران زمین قشم با اعتبار 145میلیارد ریال به مناسبت دهه مبارک فجر، با حضور مرتضی بانک و حمیدرضا مومنی افتتاح شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، پروژه مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب ایران زمین از پروژه‌های دیگری بود که توسط مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و هیات همراه، روز یکشنبه (‌۲۰‌بهمن‌ماه) افتتاح شد.

مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب ایران زمین با اعتباری بالغ بر ۱۴۵میلیارد ریال با ظرفیت متوسط تصفیه یک هزار مترمکعب در روز  و ضریب پیک‌۳.۸ (شامل فاضلاب‌های انسانی و نشتاب شهر) به روش لجن فعال، تصفیه فاضلاب از ۶هزار نفر را به ۱۲هزار نفر افزایش داده و قابلیت حذف ازت به روش نیتریفیکاسیون را دارد.

همچنین آب بازیافتی در این طرح که توسط شرکت آب و برق و تاسیسات قشم به انجام رسیده، به‌ منظور توسعه و نگهداری فضای سبز جزیره قشم مورد مصرف قرار می‌گیرد.

مدول سوم تصفیه‌خانه فاضلاب ایران زمین نیز در دست احداث است که با اجرای آن نیز ظرفیت تصفیه فاضلاب تولیدی از ۱۲هزار نفر تحت پوشش به ۱۸هزار نفر افزایش خواهد یافت.

شرکت در مراسم افتتاح ۴طرح تولیدی، ۳طرح گردشگری و تفریحی، ۸طرح عمرانی و یک طرح خدماتی به مناسبت دهه مبارک فجر، از برنامه‌های سفر مرتضی بانک به قشم است.

گفتنی است، مرتضی بانک مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور جهت بازدید از پروژه‌های دهه مبارک فجر منطقه آزاد قشم، صبح روز یکشنبه (‌۲۰بهمن‌ماه) با استقبال مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از معاونان و مدیران این سازمان از طریق فرودگاه بین‌المللی قشم وارد این منطقه آزاد شد.