با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی و استاندار گیلان انجام شد:

افتتاح ۱۰پروژه صنعتی و غیرصنعتی در منطقه آزاد انزلی

در پنجمین روز از دهه مبارک فجر و با حضور دکتر محمد ولی روزبهان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی و دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان، ۱۰طرح تولیدی-صنعتی و زیرساخت بندری با میزان سرمایه‌گذاری ۵۷۵میلیارد ریالی بخش خصوصی و این سازمان و اشتغال‌زایی مستقیم برای ۲۴۵نفر افتتاح شدند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، بر این اساس، به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی فعال در این منطقه، ۹واحد تولیدی-صنعتی با صرف هزینه ۵۰۰میلیارد ریالی مورد بهره‌برداری قرار گرفتند.

حوزه‌های فعالیت این واحدهای تولیدی که به صورت رسمی آغاز به کار نمودند، شامل افتتاح ۴واحد تولیدی پوشاک، محصولات بهداشتی، دارویی، بسته‌بندی محصولات غذایی، تولید انواع روغن و قطعات خودرو و در نهایت تولیدکننده جلیقه نجات و تجهیزات ایمنی کشتی بود که زمینه ایجاد شغل برای ۲۳۵نفر را فراهم نمودند.

در ادامه این برنامه افتتاحیه، انبار سرپوشیده کالای عمومی با متراژ ۵۰۰۰مترمربع نیز افتتاح شد؛ زیرساختی که به منظور تکمیل حلقه‌های خدمات‌رسانی در پسکرانه اسکله شماره‌۳ مجتمع بندری کاسپین با سرمایه‌گذاری ۷۵میلیارد ریالی بخش خصوصی موجبات اشتغال‌زایی ۱۰نفر را پدید آورده است.

لازم به ذکر است، در ابتدای برنامه افتتاحیه طرح‌های سرمایه‌گذاری منطقه آزاد انزلی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، استاندار گیلان و هیات همراه با حضور در مزار شهدای انقلاب اسلامی، با آرمان‌های شهدا تجدید عهد و پیمان کردند. در این برنامه علاوه بر اعضای هیات مدیره، معاونین و مدیران سازمان، فرماندار شهرستان انزلی، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت و مسئولین شهرستانی نیز حضور داشتند.