در بازدید مدیرعامل منطقه آزاد قشم از پروژه‌های عمرانی تاکید شد:

افزایش ظرفیت مراکز اقامتی و گردشگرپذیر قشم تا پایان سال جاری

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به همراه معاون فنی و عمرانی و جمعی از مدیران این سازمان در بازدید برخی پروژه‌های عمرانی شهر قشم دستورات لازم برای آماده‌سازی سریع‌تر این طرح‌ها را صادر کرد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، بازدید از پروژه جمع‌آوری آب‌های سطحی شهر قشم حد فاصل چهارراه رسالت تا چهارراه پردیس و همچنین اجرای پروژه جمع‌آوری آب‌های سطحی در سایت سمن و انتقال آب‌ها به دریا، نخستین برنامه بازدیدهای مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و هیات همراه وی بود.

با توجه به تاکید حمیدرضا مومنی درخصوص حل مشکل آب گرفتگی برخی محلات شهر قشم در فصل بارندگی، اجرای دو طرح در دستورکار معاونت فنی و زیربنایی این سازمان قرار گرفته است.

طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته و از مدتی قبل، عملیات احداث کانال‌های جمع‌آوری آب‌های سطحی در دو نقطه از شهر قشم با همکاری و هماهنگی مدیریت فنی و امور زیربنایی در دست اجرا قرار دارد.

مرحله نخست این طرح با هدف ایمن‌سازی محله‌های چابهار و دوحه، آب‌های سطحی سرریز شده شهرک‌های نریمان، الهیه و سام و زال را از طریق کانالی به طول ۴۹۰متر در ابعاد ۱۰۰ در ۱۲۰سانتی‌متر در مسیر چهارراه رسالت به سمت چهارراه پردیس به دریا منتقل می‌کند.

همچنین، دومین مرحله اجرایی این پروژه نیز در سایت سمن با حفر کانالی به طول ۵۵۰متر در ابعاد ۱۰۰ در ۱۵۰سانتی‌متر برای انتقال آب‌های سطحی شهرک‌های سیستان، بوستان و گلستان به دریا شروع شده است.

بررسی روند پیشرفت فیزیکی فاز دوم کمپ پارک ساحلی آفتاب شهر قشم دومین مرحله بازدیدهای رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و معاونین و مدیران این سازمان بود.

فاز دوم کمپ پارک ساحلی آفتاب در مسیر ساحل جنوبی شهر قشم با اعتباری حدود ۱۰۰میلیارد ریال در فضایی به وسعت ۶هکتار در حال اجراست و تا پایان امسال مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، بخشی از فضای این کمپ با هدف افزایش رفاه عمومی و روحیه نشاط اجتماعی به فضای ورزشی اختصاص خواهد یافت.

ایجاد پارکینگی با ظرفیت ۲۰۰خودرو و محوطه پارکینگ مخصوص قایق‌های تفریحی نیز از مزایای دیگر فاز دوم این کمپ پارک ساحلی است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به همراه معاون فنی و عمرانی و جمعی از مدیران این سازمان در آخرین مرحله بازدیدهای خود، از محل احداث هتل دریتا شهر قشم دیدن کردد.

هتل دریتای قشم به عنوان نخستین هتل کاملا هوشمند شهر قشم از سال‌۹۴ موفق به اخذ مجوز شده و از شهریورماه سال جاری مراحل دیوارچینی آن آغاز شده است.

طبق طراحی صورت گرفته، این هتل دارای پنج طبقه اقامتی، یک طبقه رستوران و لابی و یک طبقه زیرزمین برای استقرار تاسیسات مورد نیاز پروژه و پارکینگ خواهد بود.

هتل دریتا قشم در حال حاضر دارای ۶۵درصد پیشرفت فیزیکی بوده و مطابق برنامه زمان‌بندی ارائه شده توسط مجری، این طرح تا شهریورماه سال آینده (۱۳۹۹) به پایان رسیده و آماده بهره‌برداری می‌شود.

این هتل دارای ۶۰اتاق بوده و با بهره‌برداری آن، ۱۴۰تخت به ظرفیت گردشگرپذیری شهر قشم افزوده خواهد شد.

براساس این گزارش، تا پایان سال جاری و با افتتاح هفت هتل و هتل آپارتمان، جزیره قشم شاهد افزایش ۱۱درصدی تعداد تخت‌های اقامتی و افزایش ظرفیت مراکز اقامتی و گردشگرپذیر خواهد بود.

ظرفیت تخت‌های اقامتی جزیره در حال حاضر ۶هزار و ۴۲۳تخت است و با افتتاح این هفت مرکز و دو مجوعه در دست تغییر، تا پایان سال‌۱۳۹۸ این میزان به هفت هزار و ۱۷۷تخت افزایش پیدا می‌کند.