امکان اکتشاف، استخراج، فرآوری و صادرات مواد معدنی در ماکو

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: این منطقه با دارا بودن ذخایر معدنی غنی و آماده بودن زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه معدن و صنایع معدنی امکان اکتشاف، استخراج، فرآوری و صادرات مواد معدنی در منطقه آزاد ماکو فراهم است. به گزارش اخبار آزاد مناطق، ابراهیم جلیلی در نخستین روز از هفتمین نمایشگاه […]

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: این منطقه با دارا بودن ذخایر معدنی غنی و آماده بودن زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه معدن و صنایع معدنی امکان اکتشاف، استخراج، فرآوری و صادرات مواد معدنی در منطقه آزاد ماکو فراهم است.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، ابراهیم جلیلی در نخستین روز از هفتمین نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران اظهار داشت: منطقه آزاد ماکو تنها منطقه آزادی است که علاوه بر سایر ظرفیت‌ها، دارای ظرفیت‌های معدنی نیز می‌باشد. از این رو در این منطقه امکان تلفیق مزیت‌های مناطق آزاد با پتانسیل‌های معدنی فراهم شده است.

وی افزود: بر این اساس علاوه بر رونق معادن از نظر اکتشافات و استخراج به واسطه تاکید مدیرعامل فعلی شاهد فرآوری این مواد خواهیم بود. در واقع برنامه در حال اجرا در سازمان منطقه آزاد ماکو درخصوص معادن شامل اکتشاف، استخراج، فرآوری و صادرات مواد معدنی است که باتوجه به زیرساخت‌ها و برنامه‌ریزی‌های مناسب در حال پیشرفت و توسعه است.

جلیلی در ادامه مطرح کرد: مواد معدنی منطقه آزاد ماکو شامل سنگ‌های تزیینی از نوع تراورتن و مرمریت، سیلیس که صنایع وابسته آن در حال تولید است و در ادامه ماده معدنی و منحصربه‌فرد منیزیت که در منطقه آزاد ماکو دارای ذخایر فراوانی بوده و امکان کار و فعالیت در این حوزه نسبتا زیاد است.

لازم به ذکر است، هفتمین نمایشگاه سالانه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران (MINEX 2018) با حضور و معرفی ظرفیت‌های معدنی منطقه آزاد ماکو و همچنین با حضور ابراهیم جهانگیری رئیس گروه مالی گردشگری، محمود نیلی رئیس دانشگاه تهران و جلال حجازی رئیس هیات مدیر انجمن علمی ریختگری ایران، آغاز به کار کرد. در این نمایشگاه بیش از ۲۰۰شرکت و بنگاه اقتصادی داخلی و خارجی حضور دارند.