با هدف حمایت از مددجویان کم‌درآمد انجام شد:

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان منطقه آزاد اروند و کمیته امداد امام خمینی‌(ره)

با هدف اشتغال و درآمدزایی، قرارداد تهیه و راه‌اندازی 100واحد نیروگاه کوچک مقیاس برق خورشیدی برای مددجویان کم‌درآمد، تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان منطقه آزاد اروند و کمیته امداد امام خمینی(ره) منعقد شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، این جلسه که با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند و رئیس کمیته امداد امام خمینی‌(ره) استان خوزستان برگزار شد؛ تفاهم‌نامه‌ای مبنی بر حمایت از صد خانوار تحت پوشش این نهاد حمایتی، میان سازمان منطقه آزاد اروند و کمیته امداد امام خمینی(ره) به امضا رسید.

اسماعیل زمانی با بیان این نکته که سازمان منطقه آزاد اروند سعی بر آن دارد تا برای توانمندسازی و بهبود معیشت خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی از پروژه‌های جدید و خلاقانه حمایت کند، افزود: با این تفکر و طی پیشنهاد به نهادهای حمایتی که چه طرح و برنامه‌هایی را برای هرچه بیشتر توانمند کردن این خانوارها در نظر دارند تا ما نیز در این سازمان بتوانیم به آنها کمک کنیم؛ تعدادی پروژه ازجمله پنل‌های خورشیدی خانگی به ما معرفی شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به سابقه درخشان این طرح که در استان کرمان توسط کمیته امداد با مشارکت وزارت نیرو قبلا به اجرا درآمده بود، گفت: در همین راستا گروهی را برای بازدید از مناطق اجرا شده این طرح مشخص کردیم و طبق گزارشات آنها مبنی بر موفق بودن طرح نصب مولدهای خورشیدی در پشت بام خانه‌های مددجویان، تصمیم به اجرای آن در منطقه گرفتیم.

وی آسان بودن این طرح که نیاز به تخصص خاصی ندارد را نقطه قوت آن دانست و افزود: نصب این پنل‌ها در حیاط منازل و یا پشت بام مددجویان به راحتی قابل اجرا است و درآمد خوبی هم نسبت به کمک‌های دیگر کمیته امداد برای آنها در پی خواهد داشت.

زمانی تصریح کرد: هزینه اجرای طرح برای صد دستگاه، مبلغی نزدیک به ۵میلیارد تومان و به نسبت ۳۰ به ۷۰ بین کمیته امداد امام و سازمان منطقه آزاد اروند بوده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: ابتدا پروژه مذکور برای دویست خانوار در نظر گرفته شده بود که با توجه به نوسانات ارزی و گرانی مواد وارداتی، این رقم در نهایت به صد واحد رسید و امروز قرارداد صد دستگاهی این پروژه بین سازمان منطقه آزاد اروند و کمیته امداد امام بسته شد که بعد از اجرا شدن طرح نیز شرکت برق منطقه جنوب بهره‌بردار و پرداخت‌کننده تولید این برق خواهد بود.

در این نشست مدیر اطلاعات جغرافیایی و طرح‌های کلان توسعه زیرساخت سازمان منطقه آزاد اروند افزود: در راستای وظایف اجتماعی سازمان منطقه آزاد اروند و ارتقاء سطح رفاه و معیشت مردم خصوصا خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی، طرح نصب مولدهای خورشیدی در خانه‌های این افراد در دستور کار قرار گرفت.

مجید رحیمی گفت: برای شروع، سال گذشته به صورت آزمایشی در یک خانه این طرح با هزینه سازمان منطقه آزاد اروند به اجرا درآمد که خوشبختانه بسیار موفق بود و اولین قرآئت کنتور نیز انجام شد و در تیرماه قبض آن نیز صادر خواهد شد.

مدیر اطلاعات جغرافیایی و طرح‌های کلان توسعه زیرساخت سازمان منطقه آزاد اروند با بیان اینکه روزی که این طرح به بهره‌برداری برسد بهتر برای عموم معرفی خواهد شد، خاطرنشان کرد: تا امروز به صورت مشترک جلساتی را برای آشنایی هر چه بیشتر مددجویان با این سیستم برگزار کرده‌ایم و در حال حاضر نیز زمینه برای اجرای این طرح کاملا فراهم می‌باشد.