انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان منطقه آزاد اروند و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران

تفاهم‌نامه‌ای با محوریت همکاری بین دو سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با منطقه آزاد اروند منعقد شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، در خلال همایشی تحت عنوان تجلیل از صنعتگران نمونه اروند که در این سازمان برگزار شد؛ تفاهم‌نامه‌ای توسط محسن صالحی‌نیا معاون وزیر و مدیرعامل صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و اسماعیل زمانی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند به امضاء رسید.

محسن صالحی‌نیا این تفاهم‌نامه را در راستای افزایش همکاری بین دو سازمان دانست و گفت: نشستی که ماه قبل با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند به منظور بررسی مشکلات شهرک‌های صنعتی آبادان و خرمشهر در تهران برگزارشد، زمینه‌ساز انعقاد این تفاهم‌نامه با هدف رفع موانع و بهبود فضای کسب و کار در قالب اقداماتی مشترک شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سفر خود به شهرستان‌های آبادان و خرمشهر گفت: شهرک‌ها و واحدهای صنعتی منطقه آزاد اروند در مقایسه با دیگر شهرک‌های کشور از امکانات مناسبی برخوردارند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به بخشودگی جرائم بانکی صنایع کوچک در شهرک‌های صنعتی سراسر کشور اشاره کرد و گفت: با هماهنگی مجلس شورای اسلامی در سال جاری، بخشودگی جرائم بانکی این واحدها در دستورکار قرار دارد و آیین‌نامه آن در سازمان مدیریت، وزارت اقتصاد و دارایی و سایر دستگاه‌های اجرایی در حال بررسی و تصویب است.