انعقاد قرارداد همکاری چهارجانبه دانشگاه بین‌المللی چابهار، دانشگاه علوم و فنون FHM آلمان، سازمان مدیریت صنعتی و دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار

مطابق با مفاد این قرارداد، دانشگاه اف‌اچ‌ام به‌ عنوان ناظر بر روند اجرای دوره، ارسال اساتید مرتبط با سرفصل‌های تعیین‌ شده، تایید اساتید داخلی همکار در اجرای دوره دکتری حرفه‌ای، ارزیابی تکالیف و پروژه‌های محوله به شرکت‌کنندگان در دوره و صدور گواهی حرفه‌ای پایان دوره انتخاب شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، طی مراسمی و با حضور ابوالفضل کیانی مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی ایران، پروفسور حمید سربازی آزاد رئیس پژوهشکده کامپیوتر پژوهشگاه دانش‌های بنیادی، پروفسور حمید دوست محمدیان عضو هیئت‌رئیسه، مدیر امور بین‌الملل و نماینده تام‌الاختیار دانشگاه اف اچ ام آلمان و رئیس موسسه اف‌جی‌سی آلمان، ارسلان دژکام رئیس دانشگاه بین‌المللی چابهار و نصیری ریاست دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار؛ قرارداد همکاری چهارجانبه‌ای برای اجرای دوره دکتری حرفه‌ای در رشته مدیریت حمل‌ونقل پایدار (Sustainable Mobility Management) در محل دفتر رئیس دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار به امضای طرف‌های قرارداد رسید.

مطابق با مفاد این قرارداد، دانشگاه اف‌اچ‌ام به‌عنوان ناظر بر روند اجرای دوره، ارسال اساتید مرتبط با سرفصل‌های تعیین‌شده، تایید اساتید داخلی همکار در اجرای دوره دکتری حرفه‌ای، ارزیابی تکالیف و پروژه‌های محوله به شرکت‌کنندگان در دوره و صدور گواهی حرفه‌ای پایان دوره انتخاب شد.

افرادی که موفق به احراز شرایط اتمام موفقیت‌آمیز دوره شوند، گواهی حرفه‌ای دوم را به‌طور مشترک از سوی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار، دانشگاه بین‌المللی چابهار و سازمان مدیریت صنعتی ایران دریافت می‌کنند.

در سال‌های‌۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ دانشگاه اف‌اچ‌ام آلمان به‌عنوان سومین برترین مدرسه کسب ‌و کار آلمان، همچنین بزرگ‌ترین و برترین دانشگاه حوزه مدیریت کسب ‌و کارهای خرد و متوسط، با نرخ ۹۷.۶درصدی اشتغال دانش‌آموختگان، دو ماه پس از فارغ‌التحصیلی ازجمله موفق‌ترین دانشگاه‌های بخش خصوصی کشور آلمان و اتحادیه اروپا است، که به‌طور تخصصی در حوزه آموزش، پژوهش‌های توسعه‌ای و مشاوره مدیریت فعالیت می‌کند.

در ابتدای نشست امضای قرارداد، رئیس دانشگاه بین‌المللی چابهار ضمن تاکید بر هم‌افزایی بازیگران فعال و حرفه‌ای حوزه آموزش، پژوهش و فناوری در تکمیل زنجیره ارزش آموزش و فناوری در منطقه راهبردی مکران خاطرنشان کرد، دانشگاه بین‌المللی چابهار اکنون به‌عنوان پیشران و سیاست‌گذار توسعه آموزشی و فناوری سواحل مکران شناخته می‌شود.

در ادامه پروفسور حمید دوست‌محمدیان عضو هیات ‌رئیسه، مدیر امور بین‌الملل و نماینده تام‌الاختیار دانشگاه اف‌اچ‌ام آلمان با بیتی از مولوی آغاز کرد:

این طلب در تو گروگان خداست

زان که هر طالب به مطلوبی سزاست

سپس ضمن معرفی اجمالی این دانشگاه آلمانی‌(FHM)  به رموز موفقیت و تعالی این دانشگاه به‌عنوان یک کسب‌وکار متوسط موفق آلمانی در ۲۰سال اخیر اشاره و اعلام کرد در سه سال اخیر به عنوان استاد تمام دانشگاه فنی برلین (TU Berlin) ‌در حوزه مدیریت پایداری، برنامه درسی این دوره دکتری حرفه‌ای را براساس الگوبرداری از این رشته در دانشگاه فنی برلین و بومی‌سازی آن براساس شرایط فرهنگی کسب‌وکار ایران در تراز جهانی طراحی کرده است. در پایان به معرفی پروژه‌های توسعه‌ای اراسموس پلاس در اتحادیه اروپا پرداختند که می‌توان در راستای اولویت پروژه‌های کشور ایران در حوزه‌هایی مانند محیط‌زیست، مدیریت پسماند، مدیریت منابع آبی، پایداری در کسب‌وکار و توسعه پایدار، فناوری دیجیتال و انرژی با محوریت دانشگاه بین‌المللی چابهار در ایران پروژه تعریف و قبل از تاریخ دوم فوریه سال‌۲۰۲۰ اقدام کرد.

کیانی مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در ابتدای این نشست ضمن یادآوری ۵۷سال فعالیت موفقیت‌آمیز سازمان مدیریت صنعتی، خاطرنشان کردند این سازمان در ۱۸سال گذشته همواره ارتباطات نزدیکی با دانشگاه‌ها و مجامع علمی بین‌المللی داشته است.

در ادامه نصیری رئیس دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار اعلام کرد دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار آمادگی دارد نسبت به انجام فعالیت‌های مشترک برای توسعه دریامحور سواحل مکران اهتمام ویژه‌ای مصروف دارد.

در پایان نصیری ریاست دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار اعلام کرد در جهت همکاری‌های جدی‌تر، بهتر و مؤثرتر بین‌المللی با دانشگاه‌FHM آلمان، دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار به چهار نفر اعضای هیات‌رئیسه دانشگاه اف‌اچ‌ام ازجمله آقای پروفسور حمید دوست‌محمدیان مدرک دکتری افتخاری در رشته فرهنگ و زبان انگلیسی اعطا می‌کند.