در جلسه‌ای با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و معاون وزیر اقتصاد صورت گرفت:

اهتمام جهت تامین منابع مالی برای اجرای پروژه ملی طرح شبکه جامع ارتباطی خلیج‌فارس

در جلسه رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران، درخصوص شیوه‌های متنوع تامین مالی پروژه ملی طرح شبکه جامع ارتباطی خلیج‌فارس تبادل‌نظر و گفت‌و‌گو شد.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، عادل پیغامی و علی فکری در این جلسه ضمن بررسی شیوه‌های متنوع تامین مالی، درباره سازوکارهایی که بتواند موجب سرعت گرفتن اجرای این پروژه ملی شود، تبادل‌نظر کردند.

در این جلسه همچنین ابراز امیدواری شد تا موضوع تامین مالی پروژه ملی طرح جامع شبکه ارتباطی خلیج‌فارس که یکی از مصوبات سفرهای استانی آیت‌الله رئیسی، رئیس‌جمهوری است، به صورت جدی پیگیری شده و در آینده نزدیک اجرایی گردد.

شایان ذکر است، در هفته‌های گذشته جلساتی میان مسئولان سازمان منطقه آزاد قشم و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا‌(ص) برای آغاز مجدد فعالیت عمرانی در بخش‌هایی از پروژه ملی طرح شبکه جامع ارتباطی خلیج‌فارس برگزار شد و در این جلسات راهکارهای مختلفی از سوی طرفین برای پیشبرد این پروژه ملی مطرح و مقرر گردید تا این موضوع با هماهنگی و همکاری وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی، راه و شهرسازی، بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه با متولی‌گری سازمان منطقه آزاد قشم و پیمانکاری قرارگاه خاتم الانبیا‌(ص) پیگیری شود.

گفتنی است، پروژه ملی طرح شبکه جامع ارتباطی خلیج‌فارس شامل چهار طرح پُل خلیج‌فارس، توسعه بندر کاوه، احداث چهار لاین بزرگراه از بندر کاوه تا سرزمین اصلی و خط راه‌آهن بین سرزمین اصلی و جزیره قشم است.