با حکم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

اکبر افتخاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری شد

حضور اکبر افتخاری به عنوان مدیرعامل در صندوق بازنشستگی کشوری قطعی شده است.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، انتصاب اکبر افتخاری به عنوان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور نهایی شد. محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، طی فرایندی از بین تعدادی از افراد مطرح، وی را برای تصدی این سمت انتخاب کرد.

افتخاری، متولد سال‌۱۳۵۳ در اصفهان و دارای مدرک دکترای مدیریت مالی است. او ازجمله مدیران جوانی است که تجربه‌های حرفه‌ای وسیعی در سطوح گوناگون مدیریتی در بخش‌های دولتی و خصوصی داشته است.

بحران پدید آمده در صندوق‌های بازنشستگی کشور طی سال‌های گذشته یکی از معضلات اقتصادی کشور محسوب می‌شود.

افتخاری تا پیش از این، معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بود و پیش از آن نیز عضویت هیات مدیره و معاونت برنامه‌ریزی و نوآوری شرکت بیمه ایران را برعهده داشت.

مدیرعاملِ شرکت داده‌پردازی خوارزمی، ریاست هیات مدیره شرکت شبکه گستران، معاونت طرح و توسعه هلدینگ توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی، معاونت برنامه‌ریزی راهبردی هلدینگ شرکت داتک، معاونت منابع انسانی شرکت کربن ایران، و مدیرکل دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی ازجمله مسئولیت‌هایی است که او از سال‌۱۳۸۰ تاکنون برعهده داشته است.

همچنین در کارنامه‌ی حرفه‌ای مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی کشور، تالیف پنج جلد کتاب در حوزه‌های مالی، ریسک و بیمه، چاپ بیش از ده عنوان مقاله علمی-پژوهشی و انجام حدود ۳۰طرح پژوهشی و مشاوره و نیز تدریس مدیریت مالی، مدیریت سرمایه‌گذاری پیشرفته، مهندسی مالی و مدیریت ریسک در برخی دانشگاه‌های کشور دیده می‌شود.