مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در نشست گرامیداشت هفته استاندارد درخواست کرد:

ایجاد تشکل‌های مردم‌نهاد و کمپین‌های فرهنگ‌سازی در حوزه استاندارد کیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: اقدامات خوبی که در دنیا در زمینه استاندارد انجام شده است، در جزیره کیش قابلیت اجرا، الگوسازی و تعمیم آن به کشور را دارد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، در مراسم گرامیداشت هفته استاندارد که با حضور دکتر غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، دکتر ناصر آخوندی معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری و دکتر مصطفی خانزادی معاون عمرانی و امور زیربنایی این سازمان، دکتر خاکی فیروز رئیس مرکز ملی تایید صلاحیت استاندارد ایران، عیسی باقرزاده‌همایی مدیرکل استاندارد هرمزگان، مسئولین پرسنل اداره استاندارد و جمعی از اصحاب رسانه، ۲۳مهر در سالن رازی مرکز همایش‌های بین المللی کیش برگزار و درخصوص مسائل پیرامون استانداردسازی حوزه‌های مختلف کیش گفتگو شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این نشست با ابراز خرسندی از اقداماتی که در حوزه استاندار تاکنون در کیش انجام شده گفت: مراحل اولیه تفاهم‌نامه‌ای که با سازمان استاندارد سال گذشته امضا شد، بخشی از باورها و اعتقادات ما است و امیدوارم بتوانیم این نکات خوب را عملیاتی کنیم؛ چراکه اعتقاد داریم رفتارهای ما هم باید استانداردسازی شود.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های انجام شده در حوزه استاندارد، عامل ارتقاء کیفیت زندگی در جزیره کیش است؛ گفت: استاندارد باید در تمامی حوزه‌ها و خدمات جزیره کیش تدوین شود تا شاهد رویداد ها و تجربه‌های خوب باشیم.

غلامحسین مظفری با تاکید بر اینکه ارتقاء استاندارد در تمامی بخش‌ها و همه زمینه‌ها شعار ما در جزیره کیش است گفت: مسائلی که مورد نیاز جامعه است از اخلاق و رفتارها، تا کالا و خدمات و همچنین کارهای بزرگ عمرانی از فضای سبز تا نورپردازی و ساخت و سازها و نیز پیاده‌روها، با توجه به وضعیت اقلیمی کیش باید استانداردسازی شود.

وی در ادامه گفت: فرهنگ‌سازی در جزیره کیش ضرورتی است که این امر را از مهد کودک‌ها تا دانشگاه‌ها آغاز کردیم و قصد داریم با توجه به حضور و فعالیت شعب و پردیس‌های معتبر دانشگاهی در کیش، با همکاری یکدیگر آن را به صورت مستمر انجام داده و پیگیری کنیم.

مظفری افزود: خواسته من از تمامی بخش‌های زیرمجموعه سازمان و شرکت‌های تابعه این است که در زمینه فرهنگ‌سازی تلاش بیشتری کنند که با توجه به توقعات کشور از کیش، این موضوع ضرورتی جدی برای ما محسوب می‌شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت: در مباحث علمی نیز برای استانداردسازی کارهای بزرگی در دست اقدام و اجرا داریم که نمونه آن آغاز به کار مرکز نو‌آوری کیش است که نمایندگان همه دانشگاه‌های طراز اول کشور در آن حضور دارند و شورای راهبری آن متشکل از روسای دانشگاه‌های بزرگ کشور، معاون وزارت علوم و رئیس جهاد دانشگاهی می‌باشد.

مظفری با بیان اینکه فضای مرکز نوآوری رقابت مثبتی را ایجاد کرده است، افزود: به منظور استانداردسازی و اجرای کارهای بزرگ، علاوه بر این مرکز، بخش‌های دیگری را در زمینه استاندارد باید ایجاد کنیم تا  الگویی برای اجرا در کشور باشیم و سازمان استاندارد ملی می‌تواند از این فرصت بهره برده و اگر استارتاپ‌هایی در این حوزه برای اجرا در مرکز نوآوری دارد، به کار بگیرد و سازمان منطقه آزاد کیش هم این امکان را برای آنها فراهم می‌کند.

وی با اشاره به اینکه یکی از سرمایه‌های اصلی ما در جزیره کیش واحدهای تولیدی هستند، گفت: به صورت جدی کمک می‌کنیم تا واحدهای تولیدی ما در سطح کشور طراز اول باشند، چراکه وجود این واحدها، مرکز نوآوری و حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در این جزیره، موجب ارتقاء منطقه آزاد کیش می‌شود.

مظفری اظهار داشت: خوشبختانه نسلی در صدر کارها قرار گرفته‌اند که در حوزه علم و فن‌آوری و تولید پیشتاز هستند و به زودی مرزهای دانش را گسترش می‌دهند و اتفاقات بزرگ را در کیش رقم خواهند زد، از این رو تولیدکننده‌ها برای موفقیت بیشتر باید ارتباطات خود را با این گروه حفظ کنند.

وی استانداردسازی در حوزه‌های مرتبط با جذب گردشگر و تکریم ارباب رجوع را امری بسیار مهم عنوان کرد و تاکید کرد: در این دو حوزه نیاز به بسترسازی و انجام کارهای بیشتر و بزرگتر داریم.

گفتنی است، ایجاد و راه‌اندازی تشکل‌های مردم نهاد و کمپین‌های فرهنگ‌سازی در حوزه استاندارد و حفاظت از محیط زیست، خواسته دکتر مظفری از بخش‌های مختلف سازمان منطقه آزاد کیش در این مراسم بود که دستور پیگیری آن به مسئولان ذیربط ابلاغ شد.