مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت:

ایجاد جزیره پاک مدیون تلاش نیروی انتظامی ویژه کیش است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: جزیره کیش از لحاظ امنیت، آرامش و نبود مواد مخدر می‌تواند الگویی برای کشور باشد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، غلامحسین مظفری در مراسم امحاء۸۰کیلو مواد مخدر در کیش، با بیان این که یکی از مهم‌ترین مولفه‌های موجود در کشور برای ایجاد رونق و برون‌رفت از بسیاری مشکلات و گرفتاری‌ها، حفظ و ارتقای امنیت است، افزود: علیرغم حضور در منطقه پرآشوب، شاهد امنیت کامل در کشور هستیم که  مدیون تلاش و کوشش فرزندان ایران اسلامی در نیروی انتظامی است.

وی با قدردانی از دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و نیروی انتظامی، از امنیت به عنوان یکی از فاکتورهای رونق اقتصادی و کسب و کار یاد کرد و گفت: بدون تردید اقتصاد زمانی رونق خواهد داشت که بر پایه امنیت شکل بگیرد و آرامش در جامعه حاکم شود.

مظفری با تاکید بر این که هدف استراتژی ما و تمامی تلاش‌های نیروی انتظامی، داشتن جزیره پاک است؛ از تلاش‌های کارکنان نیروی انتظامی در زمینه مبارزه با مواد مخدر تقدیر کرد و اظهار داشت: اشراف و رصد اطلاعاتی، نظارت کامل بر مبادی ورودی، برخورد جدی با متخلفان و سوداگران مرگ و بعضا برخی از اتباع کشورهای دیگر، در کنار وسعت قابل کنترل جزیره کیش، این امکان را فراهم کرده است که بتوانیم از کیش به عنوان یک الگو و نمونه در کشور یاد کنیم و زمانی ادعا کنیم که مواد مخدر در این جزیره به صفر رسیده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که مبارزه با مواد مخدر عزم ملی و همکاری تمامی اقشار مختلف جامعه را طلب می‌کند؛ به یک روستا در استان خراسان که به صورت خودجوش، تبدیل به روستای بدون دخانیات شده است، اشاره کرد و افزود: برای مقابله با مواد مخدر، مبارزه تنها کافی نیست؛ بلکه باید مبارزه با مواد مخدر را اجتماعی و مردمی کرد.

مظفری ادامه داد: خوشبختانه این فضای خوب و همراهی و همدلی خوبی که بین کیشوندان، سرمایه‌گذاران و مخصوصا ارکان اداری در شورای تامین، دستگاه‌های امنیتی، قضایی، انتظامی و اطلاعاتی در جزیره کیش شکل گرفته است؛ یک فرصت بسیار خوبی است تا بتوانیم از این فرصت بهره برده و کیش را به عنوان الگو در کشور معرفی کنیم.

وی تاکید کرد: بسیاری از مواد مخدری که در درگیری با سوداگران در کشور کشف و ضبط شده حاصل خون پاک شهدای مبارزه با مواد مخدر است، از این رو یاد و خاطره آنان را همواره گرامی می‌داریم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که مبارزه با مواد مخدر ریشه در باورها، اعتقادات، بحث‌های انسانی، اخلاقی و اسلامی ما دارد افزود: بستن راه ترانزیت مواد مخدر به کشورهای دیگر و مبارزه با قاچاقچیان بین‌المللی، هزینه‌های زیادی برای کشور داشته است و در این میان هزاران نفر از جوانان غیور ایران اسلامی به شهادت رسیدند تا این نکته را به جهانیان ثابت کنیم که ایران پیشگام و مبارز جدی در این راه است.