در نشست وزیر صمت و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند مطرح شد:

ایجاد شهرک صنعتی مشترک بین ایران و عراق با محوریت منطقه آزاد اروند

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: از شرایط ثبت سفارش در مناطق آزاد تا تجارت با کشورهای همسایه در دیدار با وزیر صمت مطرح شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، اسماعیل زمانی در دیدار با رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان داشت: در این نشست که با حضور سیدعلی موسوی معاون سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد اروند و عامر کعبی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی انجام شد، مسائل مهمی در حوزه صنایع و تجارت منطقه مورد گفتگو قرار گرفت.

وی افزود: مقرر شد منطقه آزاد اروند به عنوان نماینده از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت با کشور عراق درخصوص شهرک صنعتی مشترک بین ایران و عراق مذاکره کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: استفاده از تسهیلات تبصره‌۱۸ صنایع و موافقت‌نامه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با وزارت صمت مسائلی بود که بیان شد و مورد مساعدت وزیر محترم قرار گرفت و بنا شد این تبصره و موافقت‌نامه مذکور‌، صنایع مناطق آزاد را نیز شامل شود‌.

زمانی درخصوص کالای همراه مسافر، مواد اولیه و ماشین‌آلات مورد نیاز صنایع منطقه آزاد اروند نیز اظهار داشت: به زودی دستورات لازم درمورد ثبت سفارش و ابلاغ لیست کالاهای مجاز همراه مسافر توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت انجام خواهد شد‌.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند خاطرنشان کرد: پیگیری وضعیت خودروهای بالای ۲۵۰۰سی‌سی دپو شده در بندر خرمشهر توسط هیات دولت و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی از موضوعات عنوان شده در این دیدار بود که مورد بررسی و موافقت قرار گرفت.