ایران و هند به اجرای پروژه «احداث بندرگاه چابهار» سرعت می‌بخشند

روزنامه اِکونومیک تایمز در گزارشی اعلام کرد که ایران و هند به پروژه احداث نخستین لنگرگاه در شهر ساحلی چابهار تا پیش از اجرای دور دوم تحریم‌های آمریکا علیه تهران سرعت می‌بخشند. به گزارش اخبار آزاد مناطق به نقل از خبرگزاری مهر، روزنامه اکونومیک تایمز روز دوشنبه در گزارش خود اعلام کرد که ایران و […]

روزنامه اِکونومیک تایمز در گزارشی اعلام کرد که ایران و هند به پروژه احداث نخستین لنگرگاه در شهر ساحلی چابهار تا پیش از اجرای دور دوم تحریم‌های آمریکا علیه تهران سرعت می‌بخشند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق به نقل از خبرگزاری مهر، روزنامه اکونومیک تایمز روز دوشنبه در گزارش خود اعلام کرد که ایران و هند به پروژه ساخت نخستین لنگرگاه در شهر ساحلی «چابهار» با هدف راه‌اندازی این بندر تا پیش از اجرای دور دوم تحریم‌های آمریکا علیه تهران (ماه نوامبر) سرعت می بخشند.

یک رسانه هندی به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که ساخت این بندرگاه در بحبوحه بیم و نگرانی‌ها از اعمال محدودیت‌های واشنگتن بر گردش مالی به ایران به تعویق افتاد.

این رسانه همچنین اعلام کرد که دو کشور تلاش می‌کنند تا زمان اجرای تحریم‌های واشنگتن، کانال‌هایی جهت انجام پرداخت‌های دوجانبه راه‌اندازی کنند.

لازم به ذکر است که این خبر در حالی انتشار یافت که پیش از این، برخی گزارش‌ها از اختصاص ۵۰۰میلیون دلار اعتبار مالی از سوی هندوستان به ساخت این بندر حکایت داشتند؛ بندری که قرار است تا سال‌۲۰۱۹ مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

گفتنی است که راه‌اندازی بندر چابهار این امکان را فراهم می‌سازد که محموله‌های هندوستان در مسیر خود به افغانستان و سپس به اروپا، کشور پاکستان را دور بزنند.